Muzeum Miasta Krakowa zaprasza Państwa na kolejne dostępne, bezpłatne zajęcia w ramach muzealnego cyklu edukacyjnego „Kraków naprawdę dla wszystkich”.
Tym razem przygotowano dla Państwa trzy zajęcia z audiodeskrypcją i pomocami dotykowymi oraz jedne zajęcia z tłumaczeniem na Polski Język Migowy PJM.
– Na wystawie „Od wielkiego dzwonu…” usłyszymy tym razem o wiosennych tradycjach i zwyczajach krakowskich, poznamy trudne losy Krakowian w okupowanym mieście na wystawie w Fabryce Emalia Oskara Schindlera, a w Pałacu Krzysztofory odkryjemy sekrety życia średniowiecznego miasta – zapowiadają organizatorzy.
WYDARZENIA Z AUDIODESKRYPCJĄ:
7 marca (piątek), godzina 15:00 – Dom pod Krzyżem
- oprowadzanie po wystawie czasowej – „Wiosenny czas odrodzenia i patriotyzm w krakowskim świętowaniu.” część II
18 marca (wtorek), godzina 16:00 – Pałac Krzysztofory
- spotkanie – „Średnie wieki w Krakowie, wcale nie takie średnie?”
26 marca (środa), godzina 16:00 – Fabryka Emalia Oskara Schindlera
- oprowadzanie – „Dotknij przeszłości – „Kraków – czas okupacji 1939-1945””
WYDARZENIA Z TŁUMACZENIEM NA PJM:
25 marca (wtorek), godzina 15:00 – Dom pod Krzyżem
- oprowadzanie – „Moc, czyli siła duchowa świąt i lokalnych tradycji w obrzędowości krakowskiej”
Organizatorzy zapraszają do zapoznania się również z informacjami na stronie internetowej: https://muzeumkrakowa.pl/krakow-naprawde-dla-wszystkich
– Jeżeli będą potrzebowali Państwo dodatkowych informacji, wsparcia, takiego jak pętla indukcyjna lub asysty prosimy o kontakt. Postaramy się, żeby mogli spędzić Państwo miło i interesująco czas w naszym Muzeum.
Dla Państwa komfortu zajęcia odbywają się w małych, kameralnych grupach, dlatego wymagają wcześniejszej rezerwacji telefonicznej lub mailowej. Jeżeli któreś z zajęć są dla Państwa interesujące, a nie odpowiada Państwu ich termin lub forma/ rodzaj dostępności prosimy również o kontakt z nami – podpowiadają organizatorzy.
Dane kontaktowe do organizatora:
- Elżbieta Lang
- tel. 12 257 10 17
- email: E.Lang@muzeumkrakowa.pl