Dolnośląskie: Sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię świętą w kościele w Sułowie

Dolnośląskie: Sanepid szuka osób, które przyjmowały komunię świętą w kościele w Sułowie
Fot. Pixabay

Sanepid w Miliczu na Dolnym Śląsku szuka osób, które 12, 13 i 14 marca przyjmowały komunię świętą podczas mszy w kościele w Sułowie. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u księży z tej parafii.

– Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Miliczu zwraca się z prośbą o pomoc w ustaleniu osób przyjmujących komunię podczas mszy świętej sprawowanej w dniach 12 i 13 marca 2021 r. w godz. 7:00 i 17:00 oraz 14 marca 2021 r. w godz. 7:00, 10:00, 12:00, 17:00 w kościele w Sułowie przy ul. Kościelnej. Osoby te są proszone o kontakt z infolinią 22 25 00 115 – napisano w komunikacie opublikowanym na stronie internetowej gminy Milicz.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u wszystkich księży z tej parafii.

Małgorzata Magdzińska z sanepidu w Miliczu powiedziała PAP, że zdecydowano się na opublikowanie takiego komunikatu w mediach, ponieważ trudno ustalić wszystkie osoby, które mogły wziąć udział w tych nabożeństwach.

Położony w dolinie Baryczy nad Stawami Milickimi Sułów to popularne miejsce na weekendowe wyjazdy między innymi dla wielu wrocławian. Sporo mieszkańców spoza gminy ma tam domki letniskowe. (PAP)

Roman Skiba
Print Friendly, PDF & Email