Dolnośląskie: Akcja #TyTeżMożesz

Dolnośląskie: Akcja #TyTeżMożesz
Fot.: umwd.dolnyslask.pl

Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego – Marcin Krzyżanowski wraz z przedstawicielami Fundacji Biegaj Dla Zdrowia opowiedzieli o wspólnych działaniach. Akcja pod hasłem #TyTeżMożesz ma na celu promowanie aktywności osób z niepełnosprawnością.

– Chcemy promować i umożliwiać aktywność osób z niepełnosprawnościami. Jednym z utrudnień był dostęp do wózków, które przystosowane są do poruszania się w terenach rekreacyjnych. Uruchamiamy wypożyczalnie, w których będzie można z nich bezpłatnie skorzystać. Mam nadzieję, że osoby, które do tej pory nie miały takiej możliwości, teraz skorzystają z naszej inicjatywy i będą odkrywać piękno Dolnego Śląska – mówi Marcin Krzyżanowski, Wicemarszałek Województwa Dolnośląskiego.

Wózki biegowe zostały dostosowane i stworzone z myślą o pokonywaniu tras górskich. Producentem wózków jest lokalny podmiot – Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ludowie Polskim. Wózki są produktem uczniów uczęszczających do Centrum. Wózki będą ogólnodostępne dla osób ze szczególnymi potrzebami w wyznaczonych miejscach na trasach turystycznych. Będzie można wypożyczać je w punktach usytuowanych przy trasach turystycznych, które zostały skonsultowane i przedyskutowane z organizacjami pozarządowymi działającymi w zakresie osób z niepełnosprawnościami. W akcję włącza się również 16. Dolnośląska Brygada Wojsk Obrony Terytorialnej, wspierając logistycznie wydarzenia.

W ramach akcji odbędą się również spacery integracyjne. Najbliższe spotkania odbędą się:
16 października 2021r. – Sobótka-Ślęża
17 października 2021r. – Wzgórza Strzelińskie
6 listopada 2021r.-  Karpacz- Schronisko nad Łomniczką
7 listopada 2021r. – Spalona –  Jagodna

Po wcześniejszej rezerwacji, możliwe jest wypożyczenie wózka na spacery z Fundacją realizowane w ww. terminach lub indywidualne w dowolnym terminie.

– Dzięki wsparciu Wicemarszałka możemy działać w ramach akcji #TyTeżMożesz!. Do udziału w akcji zapraszamy szczególnie ciepło osoby z niepełnosprawnościami oferując im  możliwość bezpłatnego wypożyczenia wózka biegowego. Jest on tak zaprojektowany, by nadawał się do wykorzystania również  na podłożu mniej stabilnym niż asfalt czy kostka brukowa –  dodaje Anna Słobodzian-Puła z Fundacji Biegaj Dla Zdrowia.

– Jesteśmy entuzjastami sportu: poprzez nasze działania staramy się wesprzeć tych, którzy z różnych powodów nie są w stanie samodzielnie odkrywać miłości do sportu, stąd zrodził się pomysł, by w  Biegu Uniwersytetu Medycznego, który był początkiem naszych działań (niestety obecnie nie może być kontynuowany), wzięli udział w-skersi, czyli duety osób z niepełnosprawnością z supportem, tj. biegaczem-opiekunem – komentuje prof. Tomasz Zatoński, Uniwersytet Medyczny.

Zapisy prowadzone są mailowo: fundacjabiegajdlazdrowia@gmail.com
oraz telefonicznie: 693756029 zgodnie z dostępnością wózków.
UWAGA! Wózek przeznaczony jest dla osób, których waga mieści się w przedziale 25-80 kg.

Szczegóły akcji dostępne są na facebookowym profilu BUMWRO.

Źródło: umwd.dolnyslask.pl
Print Friendly, PDF & Email