Dofinansowanie dla organizacji, działania dla mieszkańców

Dofinansowanie dla organizacji, działania dla mieszkańców
Fot. Adminstrator

Stowarzyszenie ESWIP, Forum Animatorów Społecznych oraz Stowarzyszenie Babska Wyspa – to organizacje pozarządowe działające w Elblągu, które otrzymają dofinansowanie z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach FIO 2019.

Około 57 milionów trafi w sumie do organizacji pozarządowych z całej Polski na zwiększenie zaangażowania obywateli i organizacji pozarządowych w życie publiczne. W tegorocznej edycji wpłynęło ponad 3 tysiące ofert. Wśród tak dużej konkurencji trzy organizacje działające w Elblągu już mogą cieszyć się z przyznanego dofinansowania, a co za tym idzie cieszyć się mogą także elblążanie – to m.in. do nich skierowane będą działania projektowe.

W ramach priorytetu Aktywne Społeczeństwo dofinansowanie przyznano: Forum Animatorów Społecznych na realizację „Laboratorium Animacji Społecznej” oraz Stowarzyszeniu Babska Wyspa na projekt „Gotowe na wszystko”. Natomiast Stowarzyszenie ESWIP zrealizuje „Elbląski Inkubator Obywatelski” w ramach priorytetu Silne Organizacje Pozarządowe.

– Przed nami m.in. Akademia Rozwoju Lokalnego czyli cykl spotkań dla organizacji, które zaangażują mieszkańców do realizacji inicjatyw społecznych – mówi Justyna Duks, autorka projektu. – To elblążanie zadecydują czego potrzebują. To może być nowa piaskownica, koncert na dzielnicy czy osiedlowy piknik. W projekcie zagwarantowaliśmy fundusze właśnie na te inicjatywy. Poza tym zaprosimy mieszkańców na spotkania obywatelskie, śniadania na trawie, debaty, kino pod chmurką i koncerty. Powstanie także ogród sąsiedzki z hamakami i huśtawkami.

Więcej informacji o projektach już niebawem w mediach społecznościowych oraz stronach internetowych organizacji.

Sylwia Warzechowska

Print Friendly, PDF & Email