Dobry start. Już ponad 2 mln przyznanych świadczeń

Dobry start. Już ponad 2 mln przyznanych świadczeń
Fot. Pixabay

Do tej pory rodzice i opiekunowie złożyli już 1,93 mln wniosków o świadczenie „Dobry start”. Zdecydowana większość z nich to wnioski złożone online. 2,06 mln – to liczba świadczeń już przyznanych. – Zachęcam do składania wniosków jak najszybciej i do korzystania przy tym z prostej i wygodnej drogi elektronicznej – mówi minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

„Dobry start” to 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. To wsparcie dla 4,5 mln uczniów.

– Rodzice i opiekunowie złożyli już łącznie 1,93 mln wniosków, aż 1,72 mln to wnioski złożone online – informuje minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg.

Ponad 218 tys. wniosków złożonych zostało za pośrednictwem platformy Empatia, ponad 1,43 mln poprzez bankowość elektroniczną, a prawie 68 tys. poprzez system teleinformatyczny udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

– Przyznanych zostało już ponad 2,06 mln świadczeń. Nie ma na co czekać, zachęcam do składania wniosków jak najszybciej – dzięki temu pieniądze szybciej trafią na konto – mówi minister Marlena Maląg.

Jak złożyć wniosek o „Dobry Start”?

Wniosek o świadczenie z programu można składać przez stronę empatia.mpips.gov.pl, portal PUE Zakładu Ubezpieczeń Społecznych oraz za pośrednictwem kanałów bankowości elektronicznej.

Od sierpnia wnioski można składać drogą tradycyjną bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

– Ze względu na panującą obecnie sytuację związaną z epidemią koronawirusa zachęcamy jednak do korzystania głównie z elektronicznej drogi składania wniosków przez Internet. Elektroniczna forma wnioskowania o świadczenie to nie tylko szybkość i wygoda, ale przede wszystkim wyraz troski nasze wspólne bezpieczeństwo w obliczu pandemii – wskazuje na swojej stronie internetowej MRPiPS.

Kto może złożyć wniosek?

Wniosek może złożyć matka, ojciec, opiekun prawny dziecka lub opiekun faktyczny dziecka (opiekun faktyczny to osoba faktycznie sprawująca opiekę nad dzieckiem, która wystąpiła do sądu opiekuńczego o przysposobienie dziecka).

Wnioski można składać także w trakcie roku szkolnego, jednak nie później niż do 30 listopada.

Źródło: MRPiPS
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email