"Do jutra" - event w Bibliotece Elbląskiej

"Do jutra" - event w Bibliotece Elbląskiej
Mat. nadesłane

Wydarzenie „Do jutra” to event podsumowujący ponad roczny projekt „FAS-cynaci kompas życia”/zwany Kompasem/ skierowany do młodych ludzi,

realizowany przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię w ramach Funduszy EOG. Odbędzie się on 23 kwietnia o godz. 17:00 w Bibliotece Elbląskiej im. C. Norwida przy ul. Św. Ducha 3-7. Wstęp jest bezpłatny.

– O czym jest dzisiaj świat młodzieży? O czym naprawdę marzy i czego się boi młody człowiek? Co myśli, co czuje ? Zapytaliśmy młodzież o to nieraz. Z tych pytań i odpowiedzi powstały ciekawe i poruszające rzeczy i jesteśmy pewni, że ich przekaz trafi do serc również starszych – mówi Jola Prokopowicz z projektu Kompas. – Wszystkich, którzy  chcą usłyszeć głos młodych, zapraszamy 23 kwietnia na wydarzenie „Do jutra”.

W trakcie projektu „FAS-cynaci kompas życia” młodzi poznawali i doświadczali  różne działania. Trening kompetencji społecznych pokazał m.in. jak komunikować swoje potrzeby w jednoczesnej dbałości o rozmówcę, poprzez warsztaty artystyczne sprawdzali jakie formy wyrazu są im bliskie, w przestrzeni wspólnych spotkań uczyli się współpracy, komunikacji, uwzględniania siebie nawzajem. Był też czas na   robienie inicjatyw dla innych oraz dla siebie. – Powyższe działania oraz ich rezultaty zostaną zaprezentowane podczas eventu w formie filmu „Wystarczy słuchać” – mówi Zyta Wrzos, koordynatorka projektu – Podczas wydarzenia młodzież pokaże również  spektakl przygotowany przez siebie w trakcie wakacyjnego wyjazdu.

O spektaklu jego autorzy mówią –  „Skoro dostaliśmy możliwość głosu mówimy. Mówimy o tym, co nas męczy, boli, wkurza i załamuje. Mówimy o wkraczaniu w dorosłość, o motaniu się w młodzieńczości. Odsłaniamy siebie, odkrywamy. Wyciskamy emocje, uczucia, rozterki, bojaźnie, wahania. Odważamy się. I to będzie można oglądać. Naszą odwagę. Nas w pełni. Zapraszamy serdecznie na spektakl “Czy nazwałaby się Pani Optymistką?” Spektakl o naszych uczuciach, o naszych przeżyciach, o tym jak czujemy się w świecie. Zapraszamy do zobaczenia nas od środka.”

Poza spektaklem w którym udział bierze 11 osób zostaną też zaprezentowane dwie krótsze formy teatralne – monodram „Co u Pana słychać” oraz etiuda „Odklejka” – Wśród uczestników Kompasu podczas pracy nad wspólnym spektaklem kilka osób wyjątkowo połknęło bakcyla teatru i postanowiło popracować nad własnymi formami – dodaje Zyta.

Obok poruszających rzeczy, na evencie nie zabraknie też ważnych postulatów młodzieży i zabawnych elementów jak kompasowy Quiz na słodko. Dodatkowo młodzież zaprosi swoich gości do Pokoju doświadczeń, gdzie będzie można samemu poodkrywać czym jest Kompas …oraz na pyszne ciasta.   

– Nasz event robimy prosto z serducha, z odwagą pokazania swojej wrażliwości i z domieszką humoru, bo jak inaczej – zaprasza ekipa Kompasu – Będzie nam szalenie miło spotkać się z Wami na żywo!

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Więcej o „Kompasie” można poczytać TUTAJ

Forum Animatorów Społecznych
stopka_event_kompas
Mat. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email