DKF – czeski film

DKF – czeski film
Fot. nadesłane

Dyskusyjny Klub Filmowy im. A. Munka zaprasza na czeską komedię pt. „Właściciele”. Film Jiříego Havelki będzie można obejrzeć 30 marca o godz. 19:00 w Kinie Światowid.

Akcja nagrodzonego trzema Czeskimi Lwami filmu Jiříego Havelki, opartego na popularnej sztuce teatralnej jego autorstwa, rozgrywa się w trakcie zebrania współwłaścicieli pewnej praskiej kamienicy. Prym podczas spotkania wiedzie przewodnicząca Zahrádková, która chce wcielić w życie swój plan.

Przez kobietę przemawia chęć uratowania budynku wymagającego pilnego remontu. Problem w tym, że nie każdy podziela jej zdanie. A przy wspólnym stole spotykają się starsi, młodsi, idealiści, wolnorynkowcy, starzy lokatorzy oraz ludzie, którzy właśnie wprowadzają się do kamienicy. Jednym słowem, pełny przekrój czeskiego społeczeństwa. Wzajemne pretensje, uprzedzenia i stereotypy szybko biorą górę, zastępując spokojną, merytoryczną dyskusję. Zwłaszcza że każdy przekonany jest do swojej racji i niezbyt skory do pójścia na kompromis.

Oprócz projekcji głównej, widzowie DKF-u obejrzą ostatni film krótkometrażowy nagrodzony podczas Festiwalu Filmów Jednominutowych. Tym razem będzie to film „53m2” Mariusza Wirskiego.

Print Friendly, PDF & Email