Dalekosiężni 2021!

Dalekosiężni 2021!
Fot. mat. prasowe

W Tarnowie odbył się festiwalu Dalekosiężni 2021 – letnie spotkania podróżników. Przez 2 dni można było wysłuchać na żywo oraz online podróżniczych opowieści i przygód z różnych zakątków świata.

Impreza dostosowana była do osób z różnymi niepełnosprawnościami. Wszystkie spotkania były tłumaczone na Polski Język Migowy (PJM), sala była wyposażona w pętlę indukcyjną, filmy były wyświetlane z polskimi napisami,, zaś budynek i sala widowiskowa przystosowane były dla osób z niepełnosprawnością ruchu. Tegorocznymi gośćmi festiwalu byli: Ewa Świderska, Witold Palak, Michał Woroch, Andrzej Meller, Cezary Borowy i Tomek Michniewicz.

Centrum Sztuki Mościce w Tarnowie w ramach cyklu podróżniczego: „Za horyzont domu” organizuje dwa festiwale: Dalekosiężni 2021 – letnie spotkania podróżników oraz Górnolotni – spotkania ludzi gór. Głównym celem tych spotkań jest inspirowanie i pobudzanie do działania ludzi, którzy „zasiedzieli się” w swoich domach, do aktywności fizycznej, do przełamywania własnych barier. Na spotkaniach oprócz pięknych zdjęć, filmów i opowieści, można pozyskać cenną wiedzę i wskazówki do realizacji własnych planów, wędrówek, wakacji. Spotkaniom często towarzyszą wystawy, projekcje filmów, promocje książek, a także warsztaty i szkolenia.

Oprac. red
Print Friendly, PDF & Email