Daj z siebie choć 1%

Daj z siebie choć 1%
Fot. PSONI Koło w Koszalinie

Okres rozliczeń podatkowych to szansa na zrobienie czegoś dobrego. Warsztat Terapii Zajęciowej nr 2 działający przy Polskim Stowarzyszeniu na rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Koszalinie zorganizował wystawę, która o tym przypomina.

Roczne rozliczenie to obowiązek każdego podatnika. To także możliwość udzielenia wsparcia osobom, które potrzebują pomocy i na tę pomoc bardzo liczą.

– Warto wesprzeć działania i inicjatywy naszego stowarzyszenia jako prężnie działającej instytucji obejmującej wszechstronną opieką osoby niepełnosprawne z naszego regionu. Przekazanie 1% to prosty sposób, aby przyczynić się do czynienia dobra, a dobro zawsze wraca – podkreśla Ewa Cyngiel, kierownik WTZ nr 2 przy koszalińskim kole PSONI.

Pracownicy stowarzyszenia wpadli na pomysł, jak dotrzeć do osób dobrego serca.

– Nie jest sztuką stworzyć coś ciekawego, ale sztuką jest trafić do odbiorcy. Dlatego też powstał pomysł zorganizowania nietypowej wystawy, którą ma szansę zobaczyć szersze grono osób. Wystawa ze względu na wciąż trwającą pandemię miała miejsce przy budynku naszego warsztatu, na ma otwartej przestrzeni – wyjaśnia Estera Artych, jedna z przedstawicielek samorządu warsztatowego w WTZ nr 2.

Pomysł zaangażował podopiecznych placówek PSONI. Zadaniem konkursowym było stworzenie jak najciekawszego plakatu, nawiązującego do profilu danej pracowni i zachęcającego do przekazania 1 % podatku na rzecz stowarzyszenia. W konkursie wzięły udział wszystkie pracownie. Prace oceniane były przez jury, w skład którego weszli przedstawiciele samorządu warsztatowego.

– Decyzja o przyznaniu pierwszego miejsca była bardzo trudna, gdyż poziom był bardzo wysoki i bardzo wyrównany – mówi Grzegorz Soroka.

Wystawa prac konkursowych „Daj z siebie choć 1%” pojawiła się na terenie placówek PSONI 8 marca. Czas na rozliczenie podatkowe upływa 30 kwietnia.

Print Friendly, PDF & Email