Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?

Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?
Fot. nadesłane

Czym żyje dzisiaj młodzież? Czego nie słyszymy? Co młodzi chcieliby, żebyśmy bezpośrednio od nich wiedzieli? Przyjdź, zobacz, usłysz i poczuj. Zapraszamy w środę- 15 września o godz. 17:00 do Centrum Sztuki Galeria El. Wstęp bezpłatny.

15 września w Centrum Sztuki Galeria El odbędzie się event przygotowany przez uczestników projektu „FAS-cynaci kompas życia” realizowanego przez Forum Animatorów Społecznych z dotacji programu Aktywni Obywatele – Fundusz Krajowy finansowanego z Funduszy EOG.

Projekt skierowany jest do 22 młodych ludzi z Elbląga i okolic. W ramach projektu młodzież realizuje różne działania m.in. biorą udział w warsztatach artystycznych, zdobywają wiedzę z zakresu komunikacji i kompetencji społecznych, organizują wypady do lasu, robią pizzę i ciasteczka, uczą się chodzić na szczudłach czy prowadzą niespieszne rozmowy na istotne i mniej istotne tematy. Jednym z założeń projektu było też stworzenie przez młodzież spektaklu w którym opowiedzą o ważnych dla siebie tematach.

– Spektakl powstał podczas wyjazdu wakacyjnego do Stodolarni w Oleśnie – mówi Zyta Wrzos, koordynator projektu – Młodzież pracowała wspólnie z instruktorem teatralnym, który pomógł im wydobyć z siebie coś osobistego i nadać temu kształt. Grupa bardzo szybko weszła w proces twórczy i w niecałe 10 dni stworzyła spektakl z autorskimi tekstami i treściami, które ich inspirowały. A, że miejsce w którym tworzyli trafiło do ich serc to nazwali siebie Teatrem Stodoła.

Teatr Stodoła stworzył spektakl „Czy nazwałaby Pani siebie optymistką?” i zaprezentuje go podczas przygotowanego przez siebie eventu w najbliższą środę, 15 września.

– Podczas pobytu w Oleśnie dwie osoby szczególnie złapały bakcyla teatru – dopowiada koordynator – Wynik był taki, że po powrocie do Elbląga, Karina i Marta postanowiły stworzyć coś jeszcze.. i tak powstał Teatr Ramota, który podczas eventu pokaże krótką formę „Odklejka”.

– A w przerwie pomiędzy spektaklami. Zapraszamy do skorzystania z propozycji: słodkiego poczęstunku przygotowanego przez Kompasy, możliwości malowania i wzorzenia swojego ciała, niespiesznego pogrywania przy karciankach, a jeśli warunki pogodowe nam dopiszą, na zewnątrz Galerii, przez godzinę, będzie można też potrenować podstawy sztuki kuglarstwa – dopowiada Jola Prokopowicz, animatorka towarzysząca młodzieży w projekcie.

Młodzież Kompasowa nie tylko tworzy i potrafi zadbać o ciekawie spędzony czas ale także dba o innych ludzi i o środowisko.

– Przy stołach z łakociami i piciem będą jednorazowe naczynia. Mimo to zachęcamy do inicjatywy wzięcia ze sobą choćby swojego kubeczka – bo może się okazać, że nie tylko zrobi się nam w serduszkach bardziej zielono, ale też będzie można poczuć się jak u siebie – zachęca animatorka Jola – Warto też zabrać ze sobą portfele bo podczas eventu będziemy zbierać pieniądze na wsparcie leczenia i rehabilitacji małego Mikołaja. O akcji „Obudź się Miki” można dowiedzieć się z facebook.com/obudzsiemiki. Zbiórkę przeprowadzimy pod patronatem Fundacji Elbląg.

Więcej o „Kompasie” można poczytać TUTAJ

Forum Animatorów Społecznych
Print Friendly, PDF & Email