„Człowiek bez barier 2019”

„Człowiek bez barier 2019”
Fot. Adminstrator

Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji już 17. rok z rzędu przyjmuje zgłoszenia kandydatów do konkursu „Człowiek bez barier”. Zgłosić może się każdy niepełnosprawny, który swoją postawą i działaniami pokazuje, że można pokonać wszystkie przeszkody, a ograniczenia istnieją tylko w naszych głowach. W tym roku honorowy patronat nad wydarzeniem objęła Agata Kornhauser-Duda, małżonka Prezydenta RP.

Konkurs „Człowiek bez barier” powstał, aby promować ludzi z niepełnosprawnościami, którzy swoją postawą i aktywnością społeczną dają przykład i motywują innych (nie tylko niepełnosprawnych) do pokonywania trudności w codziennym życiu. Osoby te udowadniają, że niepełnosprawność nie jest granicą, a dzięki determinacji można spełniać swoje marzenia.

W poprzednich szesnastu edycjach nagrodzono ponad 90 osób, z różnymi niepełnosprawnościami i działającymi na co dzień w rozmaitych dziedzinach (artyści, sportowcy, biznesmeni, politycy). Spośród zgłoszonych wybieranych jest pięcioro finalistów. Jeden z nich otrzymuje tytuł „Człowieka bez barier”, pozostali natomiast równorzędne wyróżnienia.

W 2011 roku konkurs poszerzony został o „Nagrodę Publiczności”, która wybierana jest drogą internetową. W 2016 r. natomiast dodana została kategoria „Osobowość Internetowa”, której partnerem jest Fundacja Orange.

Laureatów tegorocznej edycji poznamy 3 grudnia 2019 r. w Zamku Królewskim. Kandydatów zgłaszać można do 23 września na adres: Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji, ul. Andersa 13, 00-159 Warszawa, z dopiskiem „Konkurs Człowiek bez barier 2019” lub mailowo na adres: czlowiekbb@integracja.org, w temacie wpisując „Człowiek bez barier 2019”.

Oprac. Magdalena Wójcik
Źródło: niepelnosprawni.pl
Print Friendly, PDF & Email