Część parlamentarzystów-seniorów już po szczepieniach przeciw koronawirusowi

Część parlamentarzystów-seniorów już po szczepieniach przeciw koronawirusowi
Fot. Pixabay

Część parlamentarzystów-seniorów już zaszczepiło się przeciwko koronawirusowi. Dwie dawki przyjęła już Barbara Borys Damięcka (KO) i Iwona Śledzińska-Katarasińska (KO). Senatorowie Bogdan Borusewicz (KO) i Michał Seweryński (PiS) czekają na drugie szczepienie.

15 stycznia ruszyła rejestracja na szczepienia osób, które skończyły lat 80, zaś od 22 stycznia rejestrować mogły się również osoby powyżej 70. roku życia. Szczepienia zaczęły się 25 stycznia. Jest to tzw. etap I szczepień.

PAP zapytała posłów i senatorów z tej właśnie grupy, czy już zaszczepili się przeciw koronawirusowi.

Senator KO Barbara Borys Damięcka powiedziała, że jest już po szczepieniu dwiema dawkami. Jak dodała, pierwszą dawkę szczepionki otrzymała w styczniu, a drugą w lutym i nie miała po szczepieniach żadnych kłopotów ani dolegliwości.

Również wiceprzewodnicząca klubu KO posłanka Iwona Śledzińska-Katarasińska przekazała, że zaszczepiła się już dwiema dawkami szczepionki.

Senator KO Bogdan Borusewicz poinformował, że zaszczepił się pierwszą dawką, czeka na drugie szczepienie. W podobnej sytuacji jest senator PiS Michał Seweryński. Na swoja kolej na szczepienie czeka były minister obrony narodowej, poseł Antoni Macierewicz (PiS).

Szczepienia przeciw COVID-19 rozpoczęły się w Polsce 27 grudnia ub. r. od tzw. etapu „0”, w którym szczepionkę mogły przyjąć m.in. służby medyczne, pensjonariusze domów pomocy społecznej czy pracownicy ośrodków pomocy społecznej. (PAP)

Karol Kostrzewa
Print Friendly, PDF & Email