Czechy: Największa od maja liczba zakażeń koronawirusem. Rośnie liczba hospitalizacji

Czechy: Największa od maja liczba zakażeń koronawirusem. Rośnie liczba hospitalizacji
Fot. Pixabay

W ciągu ostatniej doby w Czechach wykryto 732 infekcje koronawirusem – poinformowało w czwartek ministerstwo zdrowia. To najwięcej nowych zakażeń od 19 maja br. W szpitalach leczonych jest 237 chorych na COVID-19. O 63 więcej niż przed tygodniem.

Ostatni raz więcej osób chorujących na COVID-19 przebywało w czeskich szpitalach 9 czerwca. 34 pacjentów leczonych jest na oddziałach intensywnej terapii. W ciągu tygodnia ich liczba wzrosła niemal trzykrotnie.

Od początku epidemii w Czechach SARS-CoV-2 zakaziło się ponad 1,69 mln osób, blisko 30,5 tys. z nich zmarło. W tym tygodniu odnotowano kolejnych pięć ofiar epidemii.

Najwięcej infekcji przybywa w Pradze, w której w ciągu ostatnich siedmiu dni stwierdzano średnio 53 nowe przypadki na 100 tys. mieszkańców. Za stolicą jest region Karlowych Warów z około 47 przypadkami. Najlepsza sytuacja epidemiczna panuje w Hradec Kralove oraz w Libercu.

Według wstępnych danych w środę podano prawie 10 tys. dawek szczepionki przeciwko COVID-19, o około 1000 więcej niż przed tygodniem. W Czechach w pełni zaszczepionych jest blisko 6 mln osób.

Z Pragi Piotr Górecki (PAP)
Print Friendly, PDF & Email