Czas na wyprzedaż! Urodziny Sklepu Społecznego pod Cisem

Czas na wyprzedaż! Urodziny Sklepu Społecznego pod Cisem
Zapraszamy!

Meble ogrodowe, stojaki na kwiaty i wyprzedaż części asortymentu – tak będzie już w środę, 19 maja w Sklepie Społecznym pod Cisem. Do tego nie zabraknie pysznej kawy i słodkiego poczęstunku. A wszystko to z okazji pierwszych urodzin sklepu społecznego mieszczącego się w Elblągu przy ulicy Stawidłowej 3.

Jaka jest idea sklepu społecznego? Po prostu: nie wyrzucaj! Przedmioty, które nie są zbytnio zniszczone można naprawić lub odrestaurować w pracowniach Domu pod Cisem. Wszystko po to, by trafiły do sklepu i znalazły nowego właściciela.

– Jest wiele sposobów pozyskiwania używanych, niepotrzebnych już przedmiotów celem ich ponownego wprowadzenia do obrotu. Jedną z możliwości jest zakup za rozsądną cenę, drugim nieodpłatne przekazanie. Każdy z nas ma w domu przedmioty, które w zasadzie są już niepotrzebne. My z chęcią je przyjmiemy i nadamy im drugie życie. Dochód ze sprzedaży przeznaczamy na działania społeczne i charytatywne oraz na utrzymanie sklepu – mówi Olga Porożyńska ze Sklepu Społecznego pod Cisem prowadzonego przez Stowarzyszenie ESWIP.

Tak więc przy ul. Stawidłowej 3 znajdziesz m.in. perełki z minionej epoki, odnowione meble, bibeloty, artykuły dla dzieci, obrazy i książki. Do Sklepu Społecznego pod Cisem należy także Strefa Targes.pl, która wyróżnia się unikatowymi produktami wytwarzanymi przez podmioty ekonomii społecznej. Ich piękno polega na tym, że są robione własnoręcznie. W Strefie Targes.pl znajdziesz między innymi ręcznie szyte akcesoria dla dzieci od „MamyTaty”, naturalne świece zapachowe ze Spółdzielni Socjalnej „Humanus”, torby i galanterię z przedsiębiorstwa społecznego „Sakwa”, a także meble ogrodowe wytwarzane przez uczestników Elbląskiego Centrum Integracji Społecznej.

– Z okazji pierwszych urodzin sklepu społecznego zapraszamy w środę, 19 maja, na wyprzedaż ogrodową – mówi Justyna Duks, szefowa Domu pod Cisem. – Dostępne będą meble ogrodowe robione w naszych pracowniach, patchworkowe poduchy na krzesła, jak również ogrodowe stojaki na kwiaty. Tego dnia również będzie organizowana wyprzedaż asortymentów sklepowych. Wszystkich, którzy odwiedzą nasz Sklep Społeczny pod Cisem czeka miła niespodzianka w postaci dobrej kawy oraz pysznego słodkiego poczęstunku. Zapraszamy od godziny 10 – dodaje Justyna Duks ze Stowarzyszenia ESWIP.

Print Friendly, PDF & Email