Czarując piosenką…

Czarując piosenką…
Fot. pixabay.com

Konkurs wokalny dla uzdolnionych osób niepełnosprawnych zatytułowany „Festiwal Zaczarowanej Piosenki” organizowany jest od 2005 roku. Jego tegoroczna edycja będzie wyjątkowa, ponieważ zbiega się z 15-leciem istnienia Fundacji Anny Dymnej „Mimo Wszystko”.

Zgłoszenia do tegorocznej edycji Festiwalu już ruszyły. Organizatorzy, po wielokrotnych prośbach kandydatów, przedłużyli termin nadsyłania zgłoszeń i czekają na nie do 25 marca 2019 roku. Chętni rozpatrywani będą w dwóch kategorii wiekowych: dzieci (od 10 do 16 lat) oraz dorośli (od 16 lat wzwyż). Konkurs tradycyjnie został podzielony na 3 etapy. W pierwszym z nich specjalnie powołane Jury wyłoni 32 osoby, następnie w półfinale pozostanie tylko szczęśliwa 12. Ostatni etap wyłoni najlepszych z najlepszych – 3 miejsca dla każdej z dwóch kategorii wiekowej.

Aby wziąć udział w konkursie, wystarczy nagrać piosenkę na płytę, wypełnić kartkę zgłoszeniową, dorzucić orzeczenie o niepełnosprawności, w przypadku niepełnoletności także zgodę rodzica i przesłać pod wskazany przez Fundację adres.

Zwycięzcy tegorocznego konkursu otrzymają atrakcyjne nagrody. Za pierwsze miejsce do zgarnięcia są aż 24 tysiące, drugie miejsce zapewnia kwotę 10 tysięcy i trzecie – 5 tysięcy złotych. Dodatkowo zwycięzcy otrzymają statuetkę Zaczarowanego Ptaszka oraz wezmą udział w tygodniowych warsztatach wokalnych.

Finał konkursu odbędzie się 15 czerwca 2019 roku na Rynku Głównym w Krakowie, w trakcie organizowanej przez Fundację Dymnej imprezy „Zwyciężać Mimo Wszystko”. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć w Telewizji Polskiej na kanale 1 (TVP1). Zwycięzcy zaśpiewają między innymi z Czesławem Mozilem, Anią Rusowicz czy Kubą Badachem.

Szczegółowe informacje na temat zgłoszeń do konkursu znaleźć można na stronie mimowszystko.org.

Źródło: mimowszystko.org
Print Friendly, PDF & Email