Cyfrowa pomoc w nauce matematyki

Cyfrowa pomoc w nauce matematyki
Fot. Adminstrator

8 lipca br. Ministerstwo Edukacji Narodowej ogłosiło kierunki polityki oświatowej na rok szkolny 2019/2020. Za priorytetowe uznano w tym roku m.in. rozwijanie kompetencji matematycznych uczniów; rozwijanie kreatywności, przedsiębiorczości i kompetencji cyfrowych, w tym bezpieczne i celowe wykorzystywanie technologii informacyjno-komunikacyjnych w realizacji podstawy programowej kształcenia ogólnego.

Zespół matematyków IV Liceum Ogólnokształcącego w Elblągu już od kilku lat wpisuje się w ten nurt. Nauczyciele ustawicznie szukają sposobów na popularyzację swojego przedmiotu. Szukają sposobów, by pomóc swoim uczniom, traktując szczególnie technologie komputerowe jako sprzymierzeńca.

Od ponad roku matematycy tworzą interaktywny zbiór zadań z wykorzystaniem apletów Geogebry: math4u.edu.pl.

Promocja tej strony odbywa się poprzez social media: stronę FB “Matematyka z Geogebrą” oraz Instagram – użytkownik math4u.edu.pl. W trakcie wakacji nauczyciele postanowili poszerzyć krąg odbiorców. W tym celu publikowali autorskie animacje ukazujące pojęcia i twierdzenia matematyczne. O jakości tych materiałów edukacyjnych może świadczyć fakt, że są chętnie udostępniane zarówno przez nauczycieli matematyki, jak i pasjonatów Geogebry z całego świata: Korei Płd., Chin, Brazylii, USA, Izraela, Mołdawii, Wietnamu, itd. Materiały te są też udostępniane przez strony FB o większym zasięgu (Another Math – ok. 30 tys. polubień). Liczba osób lubiących stronę na FB wzrosła przez wakacje z 244 do 600 i ciągle rośnie.

Zapraszamy serdecznie na strony:

math4u.edu.pl – elektroniczny korepetytor;
FB Matematyka z Geogebrą – konkurs Maraton matematyczny, animacje, pokazujemy tu też związek Matematyki z szeroko rozumianą sztuką.
Instagram – zbiór animacji edukacyjnych.

Zachęcają Matematycy IV Liceum Ogólnokształcącego.

Print Friendly, PDF & Email