Co zawiera w sobie kosmetyk? Odpowiedzi szukaj przy pomocy aplikacji

Co zawiera w sobie kosmetyk? Odpowiedzi szukaj przy pomocy aplikacji
Fot. pixabay.com

Masz problem z rozszyfrowaniem etykiety ulubionego żelu pod prysznic lub pasty do zębów? Skorzystaj z aplikacji, która wyjaśnia funkcje składników produktów kosmetycznych. Kosmopedia.org – to proste i bezpłatne narzędzie, które po ściągnięciu na telefon ułatwia podejmowanie świadomych decyzji zakupowych.

Po co w kremie są przeciwutleniacze? Czy olej canola może mnie uczulić? Sprawdzaj, jakie składniki mają twoje ulubione kosmetyki oraz zweryfikuj ich funkcje.

Użyj do tego internetowej wyszukiwarki lub skorzystaj z aplikacji @kosmopediaorg, którą Prezes UOKiK objął patronatem.

Bezpłatnie pobierzesz ją poprzez App Store, Google Play i AppGallery.

Skanując skład produktu, dowiesz się, jakie ma składniki aktywne czy bazowe, które z nich chronią go przed zepsuciem, a które nadają zapach. Zobaczysz, jakie jest ich pochodzenie – naturalne czy syntetyczne. Ponadto łatwo możesz wykluczyć w swojej pielęgnacji składniki, które cię uczulają oraz zapisać swoje ulubione składy.

Grafika przedstawiająca rozmieszczenie istotnych informacji na opakowaniu kosmetyku.
Fot. UOKiK

PAMIĘTAJ! Wykaz składników kosmetycznych na etykiecie (tzw. INCI) czasem się zmienia. Producenci dostosowują składowe swoich preparatów do zmian w regulacjach prawnych, do postępu naukowo-technologicznego lub zwyczajnie poprawiają ich właściwości. Warto zatem co jakiś czas przeanalizować ponownie skład swojego ulubionego kremu i sprawdzić, czy spełnia on nasze oczekiwania.

Print Friendly, PDF & Email