Co w lesie huczy? – zmiana daty wydarzenia na 24.03 (piątek)

Co w lesie huczy? – zmiana daty wydarzenia na 24.03 (piątek)
Mat. nadesłane

W związku z niekorzystną prognozą pogody i sugestiami ornitologa (prognozowana pogoda nie sprzyja nasłuchom) ustalony został nowy termin wydarzenia „Co w lesie huczy?” na 24.03.2023r. (piątek).

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej i Nadleśnictwo Elbląg we współpracy ze Stowarzyszeniem Drapolicz i Zarządem Zieleni Miejskiej w Elblągu, zapraszają na wydarzenie pn. „Co w lesie huczy”.

Spotykanie odbędzie się w piątek 24 marca na godz. 17:30 w elbląskiej Bażantarni. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, ale obowiązują zapisy.

„Co w lesie huczy” to wydarzenie edukacyjne poświęcone sowom, ale także wyjątkowa okazja do spotkania z dziką przyrodą i poszerzenia wiedzy o tych wyjątkowych ptakach. Zastanawialiście się kiedyś, dlaczego w nocy w lesie czasem słychać tajemnicze odgłosy? Kto i dlaczego je wydaje? Czy te odgłosy zapowiadają coś złego? Czy sowy to najmądrzejsze z leśnych stworzeń? Na te i wiele więcej pytań postara się odpowiedzieć ornitolog ze Stowarzyszenia Drapolicz.

W ramach wydarzenia organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych na 2-3 godzinny spacer po lesie, połączony z nawoływaniem i nasłuchiwaniem sów. Spotkanie zostanie zakończone ogniskiem (warto zabrać ze sobą prowiant).

– Udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązują zapisy. Chętnych prosimy o wiadomość e-mail na adres: pkwe@warmia.mazury.pl – czytamy w zaproszeniu na wydarzenie.

Liczba miejsc ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. Miejsce zbiórki podane zostanie w e-mailu zwrotnym potwierdzającym udział. Uczestnikiem Wydarzenia może zostać każdy, niezależnie od poziomu wiedzy na temat ptaków i przyrody. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do uczestnictwa pod opieką rodziców bądź opiekunów.

– Uczestników prosimy o zaopatrzenie się w odpowiedni strój, odblaski oraz (koniecznie!) latarki. Udział w wydarzeniu jest jednoznaczny z akceptacją regulaminu wydarzenia, który jest dostępny na stronie internetowej Parku Krajobrazowego Wysoczyzny Elbląskiej – informują organizatorzy.

Park Krajobrazowy Wysoczyzny Elbląskiej
Print Friendly, PDF & Email