12-miesięczne kompleksowe wsparcie specjalistów, świadczenie integracyjne, szerokie możliwości aktywizacji zawodowej oraz społecznej– to tylko część korzyści oferowanych w ramach projektu „Centrum Integracji Społecznej ERKON – kontynuacja”.
Elbląska Rada Konsultacyjna Osób Niepełnosprawnych realizuje kontynuację projektu „Centrum Integracji Społecznej ERKON”. To kolejny raz, gdy mieszkańcy Elbląga mogą skorzystać z takiej formy aktywizacji społeczno-zawodowej.
– To jest czwarty projekt CIS u nas w ERKON-ie, w tej chwili realizujemy jego drugą turę. Do tej pory pomogliśmy już 182 beneficjentom. Uczestnicy projektu mogą liczyć na wszechstronne wsparcie specjalistów. Oferujemy również różnorodne zajęcia aktywizujące – mówi Martyna Piech, koordynatorka projektu.
Jednym z głównych celów dofinansowanego z Funduszy Europejskich projektu jest wsparcie beneficjentów w uzyskaniu zatrudnienia. Najważniejsze jest to, że pomoc dostosowana jest do indywidualnych potrzeb i oczekiwań uczestników projektu.
Pomoc w trudnych czasach
– Nasi beneficjenci mają przed sobą wiele opcji, dzięki którym łatwiej będzie im odnaleźć się na rynku pracy. To szczególnie istotne w czasach pandemii. Dużo osób straciło zatrudnienie ze względu na zmiany wynikające z lockdownu. To trudne sytuacje, dlatego pomagamy ludziom uporać się z nimi jak najlepiej, oferując im wsparcie „szyte na miarę” – podkreśla Barbara Gąsak, dyrektor i prezes Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych.
Projekt zakłada m.in.: wsparcie trenera pracy, psychologa i doradcy zawodowego; pomoc w znalezieniu zatrudnienia; udział w pracowniach zawodowych CIS i praktykach zawodowych u przedsiębiorców. To również realne odciążenie domowego budżetu – uczestnicy projektu otrzymują świadczenie integracyjne w wysokości zasiłku dla osób bezrobotnych.
– Zależy nam na tym, by towarzyszyć beneficjentom w procesie odnajdywania swojego miejsca na rynku pracy. Z tego względu staramy się pomagać im podnosić kwalifikacje. W ramach projektu uczestnicy mogą brać udział w kursach i szkoleniach zawodowych. Dbamy o to, by były to aktywności dostosowane do preferencji i możliwości uczestników – zaznacza Martyna Piech.
Rekrutacja trwa
– Warto wziąć udział w projekcie, w którym można uzyskać tak wiele korzyści. Oferujemy nie tylko wsparcie w aspekcie zatrudnienia. Nasze pracownie wewnętrzne to miejsce, w którym nawiązują się nowe znajomości. Podczas praktyk zawodowych, szkoleń i kursów, a także zajęć w pracowniach uczestnicy mogą nauczyć się wielu nowych rzeczy, które procentują w przyszłości – mówi Iwona Asztęborska, trener pracy w ERKON-ie.
Do udziału w projekcie zaproszone są osoby w przedziale wiekowym 15-64, zamieszkujące Elbląg i powiat elbląski, w tym:
- osoby niepełnosprawne;
- osoby bezrobotne i długotrwale bezrobotne (najbardziej oddalone od rynku pracy);
- osoby korzystające z Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa;
- osoby korzystające z pomocy społecznej lub kwalifikujące się do korzystania z pomocy.
Termin składania formularzy zgłoszeniowych do projektu przypada na 15 lipca 2021. Od maja do lipca zaplanowano rozmowy rekrutacyjne. Szczegółowe informacje można uzyskać w siedzibie Elbląskiej Rady Konsultacyjnej Osób Niepełnosprawnych (ul. Hetmańska 28), jak również drogą mailową (ciserkon@interia.pl) i telefoniczną (793 719 406 / 699 888 000).
Liczba miejsc w projekcie jest ograniczona, dlatego warto przystąpić do rekrutacji już dziś.