Ciemno, prawie noc… już nie!

Ciemno, prawie noc… już nie!
Fot. kadr z filmu

Kino o niepełnosprawnych i dla niepełnosprawnych do tej pory było kwestią sporną i wątpliwą. Brak miejsc dostosowanych do potrzeb takich osób, a przede wszystkim brak seansów, które umożliwiałby obejrzenie filmu osobie głuchej bądź niewidomej. Na całe szczęście to już przeszłość! „Ciemno, prawie noc” to nie stan faktyczny kina, a nowy mrożących krew w żyłach kryminał.

Fundacja Katarynka i Kino Nowe Horyzonty zapraszają na kolejny seans dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych. Tym razem chętni będą mieli możliwość obejrzeć najnowszy kryminał Lankosza – „Ciemno, prawie noc”. Pokaz filmu z audiodeskrypcją (fundacja zapewnia widzom odbiorniki ze słuchawkami) i napisami odbędzie się w ramach cyklu „Adapter – kino bez barier”.

Najnowszy film Bartosza Lankosza, będący adaptacją powieści Joanny Bator, zapowiada się naprawdę nieźle. Reżyser przeniesie nas do zasnutego mgłą Wałbrzycha, gdzie dochodzi do serii tajemniczych zniknięć dzieci. Główna bohaterka – Alicja Tabor (w tej roli Magdalena Cielecka) – jest dziennikarką, która ma stworzyć reportaż z tej dziwnej i niewyjaśnionej sprawy. Jak potoczą się jej losy i czy uda się rozwiązać zawiłą zagadkę, przy której nawet policja okazuje się bezsilna? Odpowiedź na wszystkie nurtujące pytania znajdziemy już wkrótce na ekranach kin.

Dodatkowym autem kryminału jest z całą pewnością obsada aktorska, m.in.: Marcin Dorociński, Aleksandra Konieczna, Piotr Fronczewski, Roma Gąsiorowska, Dawid Ogrodnik czy Dorota Kolak. To tylko niewielka część tej niesamowitej obsady, której obecność może zwiastować naprawdę dobre kino.

Specjalnie dostosowany seans odbędzie się we Wrocławiu 26 marca 2019 roku o godzinie 16:00. Cena biletu to zaledwie 6 zł. Można je zarezerwować telefonicznie, e-mail bądź przez stronę internetową Kina Nowe Horyzonty.

Print Friendly, PDF & Email