Chory na koronawirusa Piotr Gąsowski trafił do szpitala. Leży pod tlenem

Chory na koronawirusa Piotr Gąsowski trafił do szpitala. Leży pod tlenem
Fot. Pixabay

Dla popularnego aktora najbliższe dni będą oznaczały walkę o powrót do zdrowia. Zakażony koronawirusem aktor trafił bowiem do szpitala, w którym został podłączony do urządzenia z tlenem ułatwiającego oddychanie. Jaki jest jego stan?

Czwarta fala pandemii rozpędza się na dobre. Coraz więcej osób choruje, a szpitale szybko zapełniają się kolejnymi osobami w ciężkim stanie. Wśród chorych wymagających hospitalizacji znalazł się także Piotr Gąsowski, który miał tak duże problemy z oddychaniem, że wezwał pogotowie. Ratownicy medyczni od razu podłączyli aktora pod maskę z tlenem.

Zanim gwiazdor trafił do szpitala, zdążył jeszcze zamieścić na Instagramie dwa krótkie nagrania, w których wyjaśnił, jak się czuje. – Dzień dobry państwu, w końcu mnie też powalił COVID, ale jeśli chorować, to tylko z taką cudowną ekipą, która tutaj przyjechała – powiedział Gąsowski, wskazując na parę ratowników medycznych udzielających mu pomocy. Potem napisał, że jest już w szpitalu, gdzie zapewniono mu odpowiednią opiekę. Jego stan jest stabilny, a aktor jest przekonany, że to zasługa dwóch dawek szczepionki, którą przyjął. – Uwaga, to nie jest relacja sponsorowana!!! Ale dlatego, że jestem zaszczepiony, przechodzę to w miarę łatwo w przeciwieństwie do niezaszczepionych pacjentów. Widzę to teraz wokół mnie! – relacjonował aktor.

Gąsowski wielokrotnie w social mediach popierał szczepienia i namawiał innych, by się na nie zgłaszali. Krytykował jednak te osoby, które się zaszczepiły nie z troski o zdrowie swoje i innych, ale po to, by wziąć udział w loterii z nagrodami. – Chcecie? Szczepcie się! Nie chcecie? To się nie szczepcie! Zamierzam jednak wyrazić swoją głęboką dezaprobatę dla tych, którzy nie chcieli się zaszczepić, ale jednak zmieniają nagle swoją decyzję, w zamian za nagrody (…) nie rozumiem i nie szanuję zmian decyzji, które są wynikiem czystej chciwości! Takie „wygrane” to jest dopiero obciach! To jest dopiero wstyd! – pisał na Instagramie. (PAP Life)

Print Friendly, PDF & Email