Choroby płuc to nie są żarty - Badaj Się i Lecz. Posłuchaj drugiego podcastu

Choroby płuc to nie są żarty - Badaj Się i Lecz. Posłuchaj drugiego podcastu
Fot. materiały prasowe

O chorobach płuc, ich leczeniu, zapobieganiu oraz tym, że objawy, w postaci duszności i kaszlu mogą być także objawem koronawirusa – opowiada prof. Paweł Śliwiński, kierownik II Kliniki Chorób Płuc, Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Pacjenci z chorobami przewlekłymi w okresie pandemii koronawirusa często czują się zdezorientowani. Część z nich obawia się zakażenia w placówce opieki zdrowotnej, wielu skarży się na trudności w dostępie do lekarzy, a do nowej formy kontaktu, jaką jest teleporada, nie wszyscy są przekonani. Jednak zwlekanie z diagnostyką i leczeniem może mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Na jakie niepokojące objawy powinni zwracać uwagę pacjenci z chorobami przewlekłymi? Kiedy niezbędna jest diagnoza i dalsze badania? Jaką pomoc można uzyskać poprzez teleporadę, a kiedy niezbędna jest wizyta w placówce zdrowia? W ramach kampanii „Badaj Się i Lecz”, która ma pobudzać zdrowotną Polaków dotyczącą chorób przewlekłych lekarze specjaliści opowiadają jak pacjenci powinni kontrolować swój stan zdrowia.

Dziś przedstawiamy pierwszą część drugiej rozmowy. Tym razem na pytania odpowiada prof. Paweł Śliwiński, kierownik II Kliniki Chorób Płuc, Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie.

Prof. Paweł Śliwiński, kierownik II Kliniki Chorób Płuc, Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc w Warszawie – CZ. I rozmowy

Poprzednia rozmowa dostępna jest TUTAJ

Print Friendly, PDF & Email