Chirurgia onkologiczna w Nowym Sączu wstrzymała przyjęcia planowe

Chirurgia onkologiczna w Nowym Sączu wstrzymała przyjęcia planowe
Fot. Pixabay

Oddział Chirurgii Onkologicznej szpitala im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu (Małopolskie) wstrzymał przyjęcia planowe w związku z dużą liczbą pacjentów chirurgicznych w trybie ostrym – wynika z informacji przekazanych PAP przez rzeczniczkę lecznicy Agnieszkę Zelek-Rachtan.

– Oddział Chirurgii Onkologicznej wstrzymał przyjęcia planowe do niedzieli. Od poniedziałku przyjęcia planowe na ten oddział będą wznowione. Czasowe wstrzymanie przyjęć jest związane z dużym naporem pacjentów chirurgicznych w trybie ostrym, a – przypomnę – my Oddział Chirurgii Ogólnej i Naczyniowej mamy przekształcony na oddział covidowy – powiedziała w czwartek PAP rzeczniczka prasowa nowosądeckiego Szpitala Specjalistycznego im. Jędrzeja Śniadeckiego Agnieszka Zelek-Rachtan.

W lecznicy tej oddział covidowy powstał w miejscu oddziałów: chirurgii ogólnej i naczyniowej oraz chorób wewnętrznych i rehabilitacyjnym.

Na 102 łóżka covidowe zajęte są 77, poza tym zajęte są wszystkie cztery łóżka intensywnej terapii (stan na czwartek).

W całej lecznicy na wszystkich oddziałach jest prawie 500 łóżek i większość jest zajęta. Oddziały inne niż chirurgii onkologicznej i te przekształcone na covidowe pracują normalnie. Zgodnie z informacjami rzeczniczki, także poradnie pracują normalnie.

Według czwartkowych danych urzędu wojewódzkiego, w Małopolsce jest 3001 łóżek covidowych, z czego zajęte są 1663. Z pomocy respiratorów korzystają 202 osoby, 74 respiratory są wolne.

Minionej doby w województwie odnotowano 2 507 nowych zakażeń koronawirusem, zmarło 51 osób. Na kwarantannie pozostaje 23 360 mieszkańców. (PAP)

Beata Kołodziej
Print Friendly, PDF & Email