„Chcę być sprawny dla mojej rodziny”

„Chcę być sprawny dla mojej rodziny”
Fot. COS Cetniewo / mat. prasowe

Mam na imię Rafał, mam 38 lat. 1 czerwca będę miał amputowaną prawą nogę, bo to mi uratuje życie. Potem by wrócić do obowiązków domowych i pracy, będę potrzebował nowoczesnej protezy – brzmią pierwsze zdania Rafała Krafta umieszczone na portalu zrzutka.pl.

Od dzieciństwa jego pasją jest tenis stołowy. Przez lata pracy i sportowej rywalizacji wywalczył tytuł indywidualnego mistrza Polski w tenisie stołowym osób niepełnosprawnych. Ma też w swoim dorobku srebrny medal MP.

– W dzieciństwie zdiagnozowano u mnie nieuleczalną chorobę – neurofibromatozę typu I – nowotwór niezłośliwy powodujący nieodwracalne zmiany w całym organizmie. Choroba objawiła się u mnie przerostem prawej nogi na całej jej długości – wspomina na portalu zrzutka.pl Rafał Kraft, gdzie można finansowo wesprzeć sportowca.

Jak wyjaśnił, wielokrotne operacje w okresie dziecięco – nastoletnim nie poprawiły jego stanu zdrowia. Choroba postępowała, z każdym rokiem.

– Poruszam się o kulach praktycznie od urodzenia. Pomimo choroby nie poddawałem się i od dziecka rozwijałem pasję do tenisa stołowego – opowiada.

Pasja i praca zaowocowały także powołaniem do kadry narodowej. Postępująca choroba nie pozwala mu jednak rywalizować przy stole tenisowym.

– W celu ratowania ogólnego stanu zdrowia konieczna jest amputacja prawej nogi powyżej kolana. Chcąc powrócić do w miarę aktywnego trybu życia – dbania o rodzinę, pracy, prowadzenia auta, udziału w sportowej rywalizacji, zdobywaniu szczytów Bieszczad – będę potrzebować nowoczesnej protezy nogi. Przede mną operacja, czas rekonwalescencji i nauczenia się życia z protezą. Sportowy duch mnie nie opuszcza, będę walczył każdego dnia. Chcę i potrzebuję być sprawny. Mam dla kogo żyć i dlatego proszę o pomoc! – czytamy na portalu zrzutka.pl

– Mój mąż jest najwspanialszym mężczyzną na świecie, nigdy się nie poddaje i jest moim największym wsparciem. Teraz ja mam mega ważny cel – pomóc Rafałowi uzbierać pieniądze na protezę nogi. Proszę więc o Waszą pomoc. Całą resztę wsparcia daję z siebie – apeluje Małgosia, żona sportowca.

Wpłat na rzecz protezy dla Rafała Krafta można dokonywać na portalu zrzutka.pl -> KLIKNIJ TU.

Do momentu publikacji tekstu zebrano 43 085 zł. Celem jest zebranie 75 tysięcy zł.

Źródło: zrzutka.pl / Oprac. MM
Print Friendly, PDF & Email