Cessak: Szczepienia dzieci od 12 lat możliwe jeszcze w czerwcu. Decyzję podejmie minister zdrowia

Cessak: Szczepienia dzieci od 12 lat możliwe jeszcze w czerwcu. Decyzję podejmie minister zdrowia
Fot. Pixabay

Myślę, że szczepienia dzieci od 12. roku życia możliwe jest jeszcze w czerwcu. Decyzję podejmie minister zdrowia – powiedział w niedzielę prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych Grzegorz Cessak.

Na antenie TVN24 prezes Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych pytany był, kiedy rozpoczną się szczepione dzieci poniżej 12 lat.

Powiedział, że „rozpoczną się w wakacje”. – Myślę, że możliwy jest jeszcze czerwiec – oświadczył, zapytany o konkretny termin. Dodał jednak, że „minister zdrowia tę informację przekaże państwu osobiście”.

– Wakacje będą na pewno tym czasem szczepienia dzieci, indywidualnym, a czy będą podejmowane zbiorowe szczepienia dzieci w szkołach, czy w innych trybach i możliwościach, to będzie przedmiotem dyskusji i analiz – powiedział Cessak.

W Polsce przekroczono już poziom 20 mln szczepień przynajmniej jedną dawką

Na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zapisywać się już osoby w wieku od 16 lat.

Polscy pacjenci otrzymują cztery szczepionki przeciw COVID-19. Preparaty firm Pfizer/BioNTech, Moderna i AstraZeneca są dwudawkowe, a specyfik opracowany przez Janssen Pharmaceutica NV, firmę z pionu farmaceutycznego Johnson & Johnson, wymaga podania tylko jednej dawki. (PAP)

Magdalena Gronek
Print Friendly, PDF & Email