Certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wręczone

Certyfikaty „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” wręczone
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP

Dobry pracodawca – czyli jaki? Taki, którego chwalą pracownicy. W poniedziałek odbyła się uroczystość wręczenia certyfikatów XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy i minister rodziny pracy i polityki społecznej Marleny Maląg.

Jak podkreślił podczas uroczystości wręczenia certyfikatów XII edycji konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom” prezydent Andrzej Duda, „najważniejsze w tym konkursie jest to, że to pracownicy zgłaszają pracodawców do konkursu”. – To jest nagroda, która pokazuje nowoczesną stronę polskiej gospodarki – mówił prezydent Andrzej Duda.

– Bycie współczesnym pracodawcą to potężne wyzwanie. To nie tylko przestrzeganie przepisów prawa, ale także tworzenie atmosfery, która pozwala rozwijać się pracownikom – podkreśliła w swoim wystąpieniu obecna na uroczystości w Pałacu Prezydenckim minister Marlena Maląg. Jak dodała, rodzina i praca nie mogą być w opozycji, a praca powinna służyć temu, by rodziny się rozwijały.

– Dzisiaj, kiedy bezrobocie to 5,5 proc. w styczniu, troszczymy się głównie o to, aby wynagrodzenia były godne. Dobro pracownika jest dla nas najważniejsze – zapewniła minister Marlena Maląg.

Szefowa MRPiPS wspomniała także, że każdego roku na refundację wynagrodzeń i składek na ubezpieczenia społeczne młodocianych pracowników przeznaczane jest ok. 500 mln zł. Tegoroczny budżet Krajowego Funduszu Szkoleniowego to natomiast 246,5 mln zł. W tym roku priorytetem jest wsparcie kształcenia ustawicznego rodziców powracających na rynek pracy po przerwie związanej z opieką nad dzieckiem.

W poniedziałkowej uroczystości w Pałacu Prezydenckim uczestniczyli prezydent Andrzej Duda, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Marlena Maląg oraz Przewodniczący KK NSZZ „Solidarność” Piotr Duda. Statuetki i certyfikaty wręczono 17 laureatom konkursu „Pracodawca Przyjazny Pracownikom”.

Laureaci tegorocznej edycji:

 1. PGE Energia Odnawialna SA Oddział ZEW Dychów w Dychowie
 2. Zakład Usług Energetycznych „Wod-Rem” Sp. z o.o. w Nowej Sarzynie
 3. Kopalnia Wapienia „Morawica” SA
 4. Dom Pomocy Społecznej w Foluszu w woj. podkarpackim
 5. Iskra-Centrum Narzędzi Specjalnych Sp. z o.o
 6. PGE Energia Ciepła Oddział Wybrzeże w Gdańsku
 7. Łódzka Kolej Aglomeracyjna Sp. z o.o.
 8. Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Społem” w Katowicach
 9. „Społem” Powszechna Spółdzielnia Spożywców „Zgoda” w Płocku
 10. Famur SA Systemy Ścianowe Glinik Oddział Gorlice
 11. Przedsiębiorstwo Produkcji Kruszywa i Usług Geologicznych „Kruszgeo” SA
 12. Orlen Południe SA
 13. Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej SA w Krakowie
 14. Grupa Żywiec SA
 15. PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna SA Oddział Kopalnia Węgla Brunatnego Turów
 16. KGHM Polska Miedź SA Oddział Zakłady Górnicze „Polkowice – Sieroszowice”
 17. Lubelski Węgiel „Bogdanka” SA
MRPiPS / prezydent.pl
Fot. Jakub Szymczuk / KPRP
Print Friendly, PDF & Email