Bydgoszcz: Za zasługi w walce z pandemią

Bydgoszcz: Za zasługi w walce z pandemią
Fot. Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy

20 kwietnia w Urzędzie Wojewódzkim w Bydgoszczy zostały wręczone Odznaki Honorowe „Za zasługi dla ochrony zdrowia”.

Odznaki nadane przez Ministra Zdrowia Adama Niedzielskiego wręczył wiceminister zdrowia Waldemar Kraska w asyście wojewody kujawsko-pomorskiego Mikołaja Bogdanowicza. Wyróżnienia otrzymało kilkadziesiąt osób szczególnie zaangażowanych w latach 2020-2022 w działania na rzecz zwalczania COVID-19. Jak podkreślił wiceminister Kraska, byli to nie tylko pracownicy szpitali i przychodni w regionie, ale także cała rzesza osób współpracujących i wspierających lecznice, m.in. Policja, Wojska Obrony Terytorialnej, pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej, NFZ i urzędu wojewódzkiego.

– Nie był to łatwy okres, ale dzięki zaangażowaniu i wytrwałej pracy sprostaliśmy wymaganiom tego trudnego okresu. Natomiast dzisiejszy, szczególny dzień dedykowany jest „cichym bohaterom”, dzięki których poświęceniu nie zabrakło łóżek w szpitalach, nie zabrakło aparatów tlenowych – a wiele istnień ludzkich zostało ocalonych – powiedział wiceminister Waldemar Kraska.

Zastępca Prezydenta Miasta Torunia Adrian Mól przypomniał, że „nasze województwo było jednym z niewielu, które miało jako ostatnie tzw. «przypadki zero»”. Wówczas wszędzie było już bardzo dużo zachorowań, tylko w kujawsko-pomorskim i podlaskim nadal nie było zarażonych.

Małgorzata Litwin / UM Toruń
Print Friendly, PDF & Email