Bydgoszcz: Szpital Miejski doceniany w konkursach

Bydgoszcz: Szpital Miejski doceniany w konkursach
Fot. Pixabay

Wielospecjalistyczny Szpital Miejski im. dr Emila Warmińskiego w ostatnim czasie został doceniony w ogólnopolskim konkursie „Liderzy zarządzaniaNajlepiej zarządzane Szpitale”. W listopadzie zdobył także uznanie pacjentów, w plebiscycie medycznym „Hipokrates”. Te wyróżnienia świadczą o wysokiej jakości usług oferowanych przez bydgoską placówkę.

Liderzy zarządzania to projekt mający na celu promocję najlepszych praktyk w publicznej służbie zdrowia oraz sprawdzenie, które szpitale osiągają najlepsze wyniki zarządcze i finansowe. Szpital Miejski zajął 10. miejsce w Polsce w kategorii szpitali z kontraktem od 70 do 149 mln zł. Do zestawienia przystąpiło 317 placówek. Dynamiczny rozwój bydgoskiego szpitala został zauważony i doceniony przez obiektywne gremia. Ranking koncentrował się na funkcjonowaniu szpitali na płaszczyźnie finansowej oceniając ich rentowność na podstawie bilansu rocznego.

Fot. mat. prasowe

W połowie listopada poznaliśmy wyniki plebiscytu medycznego Hipokrates 2022, w którym miejskim szpital zdobył pierwsze miejsce w kategorii „Najlepszy Szpital” w województwie kujawsko-pomorskim. Hipokrates to wyróżnienie od samych pacjentów, zgłaszają, a następnie głosują na swoje ulubione placówki medyczne oraz lekarzy.
Jedną z większych inwestycji prowadzonych w miejskim szpitalu była oddane w 2020 roku Centrum Rehabilitacji przy Wielospecjalistycznym Szpitalu Miejskim w Bydgoszczy. Obiekt od ponad dwóch lat zapewnia pacjentom dostęp do najnowszych metod leczenia w zakresie rehabilitacji i fizjoterapii. Inwestycja  kosztowała ok. 18 mln złotych. Środki pochodziły z budżetu Miasta, z Unii Europejskiej (Program RPO) i środków własnych Szpitala.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email