Bydgoszcz: Strefa aktywności umysłu czeka na czytelników

Bydgoszcz: Strefa aktywności umysłu czeka na czytelników
Fot. UM Bydgoszcz

Biblioteka na Kapuściskach zyskała dostępną dla wszystkich nową przestrzeń zachęcającą do spędzania w niej wolnego czasu, nauki i prowadzenia nowych ciekawych zajęć. W poniedziałek (13 marca) udostępniono zmodernizowaną część biblioteki mieszkańcom. Zadanie do realizacji wybrano w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim.


Biblioteka przy al. L. Kaczyńskiego 35 jest filią Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej. W zmodernizowanym pomieszczeniu powstała Strefa Aktywności Umysłu. Ma ona charakter pracowni dla działaczy społecznych, miejsca spotkań dla środowiska przedszkolnego, szkolnego, studenckiego i senioralnego. W trakcie modernizacji biblioteki wyposażono ją także w elementy umożliwiające odpoczynek i rekreację różnym grupom użytkowników. Projekt poprawia dostępność do literatury, nauki, informacji. Pomysł został zgłoszony przez mieszkańców w ramach BBO. Zagłosowało na niego 200 bydgoszczan i trafił do realizacji.

Prace budowlane o wartości około 200 tysięcy złotych zakończyły się w lutym. W ich zakres wchodziły m.in.: nowa aranżacja wnętrz, utworzenie toalety dla osób z niepełnosprawnościami, wymiana instalacji wodno-kanalizacyjnej, wymiana instalacji elektrycznej, wymiana drzwi wewnętrznych, wymiana podłogi, malowanie ścian, montaż podwieszanego sufitu. Obecnie kompletowane jest jeszcze wyposażenie. Lokal zostanie udostępniony czytelnikom w poniedziałek (13 marca). Placówka zamierza jeszcze przygotować oficjalne otwarcie.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email