Bydgoszcz: Środki ochrony dla domów pomocy społecznej

Bydgoszcz: Środki ochrony dla domów pomocy społecznej
Fot. Adminstrator

Rękawiczki jednorazowe, maseczki, przyłbice i płyn do dezynfekcji – dodatkowe środki ochrony trafiły 20 kwietnia do domów pomocy społecznej na terenie miasta. Środki zabezpieczające przed zakażeniem trafią w najbliższych dniach także do placówek opiekuńczo-wychowawczych.

W poniedziałek Staż Miejska przywiozła z Agencji Rezerw Materiałowych w Toruniu środki ochrony osobistej – w sumie 6 650 sztuk rękawiczek jednorazowych, 6 200 sztuk maseczek, 680 przyłbic i 270 litrów płynu do dezynfekcji. Środki zostały przekazane do 3 bydgoskich domów pomocy społecznej – „Słoneczka”, „Jesieni Życia” i „Promienia Życia”.

Część środków znajduje się w dyspozycji Wydziału Zarządzania Kryzysowego UMB. W najbliższych dniach zostaną przekazane do placówek opiekuńczo-wychowawczych na terenie miasta i powiatu bydgoskiego.

Straż Miejska w Bydgoszczy otrzymała do dyspozycji samochód Mercedes Citan – auto zostało nieodpłatnie użyczone (na miesiąc) przez firmę Auto Frelik. Auto będzie wykorzystywane przez SM do działań logistycznych związanych z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa, np. przewodu paczek żywnościowych czy środków ochrony osobistej.

Źródło: UM Bydgoszcz
Fot. Pixabay
Print Friendly, PDF & Email