Bydgoszcz: Sobota z rodziną na Gdańskiej 5

Bydgoszcz: Sobota z rodziną na Gdańskiej 5
Fot. mat. prasowe

Po 2 latach przerwy wraca jedno z najważniejszych wydarzeń dla rodzin – Forum Dużej Rodziny. W planie m.in. czytanie przez bydgoskiego rapera Bisza dzieciom, śpiewanie spontaniczne z WymyWammy oraz warsztaty z konstruowania zdrowych lunchboxów z bistro Miód i Tymianek.

Organizatorzy zapraszają 10 września, w godz. 10-16 na Gdańską 5. Na część wydarzeń obowiązują zapisy.

W tym dniu w BCOPW atrakcji nie zabraknie. Partnerzy programu „Bydgoska Rodzina 3+” będą mieli możliwość bezpłatnej prezentacji swojej działalności oraz oferty dedykowanej dużej rodzinie.

Równolegle odbędą się animacje i warsztaty dla dzieci oraz ich opiekunów. W programie m.in. strefa zaaranżowana przez Lolly Polly. Dzieci będą mogły wziąć udział w konkursach, pokazach tanecznych, zabawach z bańkami mydlanymi. Starszaki wraz z opiekunami będą mogły skorzystać z warsztatów dot. odżywania oraz konstruowania zdrowych lunch boxów dla całej rodziny, które zostaną przeprowadzone przez panią Ewę Pierucką – właścicielkę kawiarenki obywatelskiej w BCOPW „Miód i Tymianek”.

Wrzesień to początek roku przedszkolnego oraz szkolnego, dla dzieci to bardzo emocjonujący moment – opiekunowie będą mogli wziąć udział w warsztacie dot. emocji rodziców i dzieci podczas adaptacji. 

plakat
Mat. prasowe

Warto wiedzieć:
W Bydgoszczy od 2013 roku funkcjonuje Program Bydgoska Rodzina 3 plus. W programie uczestniczą duże rodziny, w tym rodziny zastępcze zamieszkujące pod wspólnym adresem na terenie Miasta Bydgoszczy, składające się z rodziców, jednego rodzica lub opiekuna mających na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub 25 w przypadku, gdy dziecko uczy się lub studiuje. W ramach programu „Bydgoska Rodzina 3+” wprowadzono Bydgoską Kartę Rodzinną, jako dokument potwierdzający uprawnienia do korzystania z programu. Do tej pory wydano niemal 50 tys. kart, a do programu przystąpiło 179 partnerów, którzy udzielają zniżek członkom rodzin wielodzietnych. Więcej o programie oraz aktualna lista zniżek dostępna TUTAJ.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email