Bydgoszcz: Sobota dla seniora i nie tylko

Bydgoszcz: Sobota dla seniora i nie tylko
Mat. prasowe

W kolejną sobotę (29 lipca) organizatorzy zapraszają seniorki i seniorów wraz z rodzinami na międzypokoleniową imprezę. W programie muzyka na żywo, koncert, ciekawe warsztaty i przydatne konsultacje. Wstęp na wszystkie zajęcia jest wolny.

Impreza odbędzie się w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu  przy ul. Gdańskiej 5.

Oficjalne rozpoczęcie o godz. 11, ale już godzinę wcześniej organizatorzy zapraszają na miedzypokoleniowe budowanie z tysięcy klocków LEGO!

– Zapraszamy seniorki i seniorów wraz z rodzinami na szereg ciekawych wydarzeń. Każdy znajdzie coś dla siebie. W Bydgoszczy jest coraz większe zapotrzebowanie na międzypokoleniowe spotkania. Tym bardziej w czasie wakacji z każdej atrakcji ucieszą się rodzice, babcie i dziadkowie. Chcemy te idee pielęgnować i rozwijać – mówi Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UM.

W godzinach 11-13 wszyscy chętni będą mogli wysłuchać na żywo koncertu jazzowego. Zagrają Wojciech Marciniak (pianino) i Krystian Małecki (kontrabas) tworzący duet Kris Quartet. Ich repertuar to klasyki jazzowe oraz eleganckie aranżacje współczesnych utworów.

Fot. mat. prasowe

W sali kolumnowej odbywać się będą międzypokoleniowe warsztaty artystyczne. Jak zapowiadają organizatorzy będzie kolorowo, twórczo i wesoło. Po ich zakończeniu będą warsztaty eko-krawieckie.

Zachęcamy ich uczestników do przyniesienia starych ubrań, które odczarowane zostaną na nowo – mówią organizatorzy.

O godz. 12 w ogrodzie społecznika na chętnych czekać będzie joga senioralna i nie tylko. Na ćwiczenia należy zabrać własne maty.

Seniorki i seniorzy skorzystać też będą mogli z porad prawnych i psychologicznych.

Więcej informacji TUTAJ.

Organizatorem zajęć jest Fundacja Ładowarka.
Zadanie zostało dofinansowane z budżetu Miasta Bydgoszczy.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email