Bydgoszcz: Seniorada i Przemarsz Kapeluszowy – już od 10 czerwca!

Bydgoszcz: Seniorada i Przemarsz Kapeluszowy – już od 10 czerwca!
Fot. Robert Sawicki

Barwnym Przemarszem Kapeluszowym mali i duzi mieszkańcy Bydgoszczy zainaugurują 10 czerwca Senioradębydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko.

Celem Seniorady jest łączenie pokoleń, stwarzanie okazji do dialogu między generacjami – a co najważniejsze – świetna zabawa!

– Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, wszystkich radosnych i uśmiechniętych lub chcących się roześmiać, zapraszamy w sobotę 10 czerwca, o godzinie 11.30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12.00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VI Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych – zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej. 

Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

Przemarsz zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca “Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

Fot. Robert Sawicki

Na stronie www.BydgoszczSeniorom.pl znajduje się formularz, dzięki któremu wszystkie chętne organizacje i  środowiska senioralne wybierające się na Przemarsz, pozostawić mogą swój ślad w księdze pamiątkowej wydarzenia. 

Senioradatydzień międzypokoleniowy

Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. Pierwsza edycja projektu odbyła się w ubiegłym roku, z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników spotkań, koncertów, szkoleń, warsztatów, a nawet pikników.

Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.

Co się będzie działo? Międzypokoleniowy konkurs kulinarny, wspólne budowanie Bydgoszczy z tysięcy klocków LEGO, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe, koncerty i spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet kurs brydża sportowego dla początkujących – to tylko część przygotowanych atrakcji. 

Pełen harmonogram i zasady rejestracji dostępne są na stronie www.BydgoszczSeniorom.pl oraz w Bydgoskim Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu przy Gdańskiej 5.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email