Bydgoszcz: Poprowadź osiedlowe centrum seniora. Ruszył konkurs

Bydgoszcz: Poprowadź osiedlowe centrum seniora. Ruszył konkurs
Fot. Pexels

Bydgoszcz zaprasza wszystkie organizacje pożytku publicznego do działania z seniorami i dla seniorów. Oferuje finansowe wsparcie w wysokości 200 tys. zł na pilotażowe poprowadzenie czterech osiedlowych centrów seniora. Zgłoszenia do końca czerwca.

Każde z czterech uruchomionych pilotażowo, na 6 miesięcy, osiedlowych centrów ma być ogólnodostępnym obiektem dla osób starszych, świadczącym usługi i zajęcia dedykowane bydgoszczanom. Mogą to być szkolenia, konsultacje oraz działania kulturalno-edukacyjne.

Osiedlowe Centra Seniorów pod nazwą „Bydgoszcz Seniorom” mogą poprowadzić organizacje pożytku publicznego, zainteresowane rozpoczęciem działań z seniorami oraz te które chcą uzupełnić swoją dotychczasową ofertę dla seniorów z finansowym wsparciem miasta. – Wartość dofinansowania jednego punktu wynosi do 50 tys. zł. Łącznie w konkursie mamy do rozdania 200 tys. zł. Na oferty czekamy do końca czerwca – zaznacza UM Bydgoszcz.

Otwarcie i co dalej?

W Centrach Seniora, w wyznaczonych dniach i godzinach, funkcjonować będzie poradnictwo senioralne. Każda starsza osoba będzie mogła odwiedzić Centrum i zapytać choćby o to, gdzie załatwić urzędową sprawę, jakie imprezy rozrywkowe czy kulturalne planowane są w najbliższych dniach, czy wreszcie z jakiego rodzaju zajęć skorzystać można bezpośrednio w Centrum „Bydgoszcz Seniorom”.

Każde z czterech otwieranych Centrów prowadzić będzie swój własny program zajęć, warsztatów, spotkań towarzyskich szkoleń i imprez kulturalnych. Działalność doradcza dostępna będzie dla wszystkich chętnych, na zajęcia obowiązywać będą zapisy. Infrastruktura Centrów, sala i zaplecze gastronomiczne służyć będzie ponadto formalnym i nieformalnym grupom seniorów, które poszukują miejsca spotkań w większym gronie.

Pierwsze Centra otwarte zostaną na pół roku w formule pilotażowej. Ale na tym nie koniec. W listopadzie przeprowadzona zostanie ewaluacja programów i w zależności od popularności i potrzeb planowana będzie kontynuacja i rozwijanie projektu.

Dla organizacji zainteresowanych prowadzeniem Centrum zorganizowano spotkanie informacyjne, na którym szczegółowo omówiono założenia konkursu. Obyło się ono w środę (22 czerwca) w sali konferencyjnej Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych przy ul. Gdańskiej 5.

Więcej o konkursie TUTAJ.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email