Bydgoszcz: Ponad 600 pracowników Pesy zostanie zaszczepionych do soboty

Bydgoszcz: Ponad 600 pracowników Pesy zostanie zaszczepionych do soboty
Fot. Karolina Grabowska / Pexels

Ponad 600 pracowników bydgoskich zakładów Pesa zostanie zaszczepionych przeciw COVID-19 do soboty. Dwudniowa akcja odbywa się w budynku hali montażu końcowego tramwajów.

– Z oferty bezpłatnych szczepień organizowanych przez Pesę skorzystać mogli pracownicy, ich rodziny oraz współpracownicy. Objęła ona także pracowników zagranicznych. Zainteresowanie było bardzo duże, stąd decyzja o rozłożeniu szczepień na dwa dni – powiedziała Elżbieta Muszyńska, kierownik Działu BHP i Szef Sztabu COVID-19 w PESA.

Punkt szczepień w ramach Programu Szczepień w Zakładach Pracy powstał w budynku hali montażu końcowego tramwajów. Tam przygotowano wstępną poczekalnię z punktem informacyjnym, punkt wypełniania ankiet medycznych, dwa stanowiska lekarskie i dwa pielęgniarskie. Powstała też specjalna przestrzeń, w której pracownicy mogli przebywać na obserwacji po samym szczepieniu.

– Dla nas szczepienie pracowników jest kontynuacją realizowanego w spółce od początku pandemii programu profilaktycznego #bezpieczniwpesa. W PESA sztab antycovidowy działa od lutego zeszłego roku. Jesteśmy jedną z pierwszych firm, które wdrożyły procedury bezpieczeństwa i cały szeroki program ochrony pracowników przed koronawirusem – podkreślił prezes zarządu Pesa Bydgoszcz Krzysztof Zdziarski.

Prezes firmy podkreślił, że wszelkie zabezpieczenia wprowadzane od wiosny 2020 r. spowodowały, że w firmie udało się w znaczący sposób ograniczyć zachorowania. Dzięki temu nie dochodziło do przestojów w produkcji, a zakład terminowo realizuje kontrakty, dostarczając klientom zamówione pojazdy. (PAP)

Tomasz Więcławski
Print Friendly, PDF & Email