Bydgoszcz: Policjanci o bezpieczeństwie dzieci z Ukrainy

Bydgoszcz: Policjanci o bezpieczeństwie dzieci z Ukrainy
Fot. KWP w Bydgoszczy

Bydgoscy policjanci, strażacy i strażnicy miejscy zaprosili wczoraj dzieci z Ukrainy, które uczęszczają do Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy, by z nimi porozmawiać na różne tematy związane z bezpieczeństwem.

Wczoraj (27.04) w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej nr 1 Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy przy ul. Pomorskiej 16 odbyło się spotkanie z dziećmi ukraińskimi z klasy przygotowawczej Szkoły Podstawowej nr 58 w Bydgoszczy, w ramach Akademii Bezpieczeństwa, realizowanej wspólnie przez Komendę Miejską Policji w Bydgoszczy, Straż Miejską w Bydgoszczy, Państwowa Straż Pożarną w Bydgoszczy.

Dzieci miały okazje zapoznać się z pracą strażaków, wzięły udział w zajęciach profilaktycznych dotyczących bezpieczeństwa przeciwpożarowego oraz poznały bezpieczne zasady kontaktu z psem. Jest to pierwsze z cyklu spotkań z dziećmi – uchodźcami z Ukrainy. Kolejne spotkania profilaktyczne odbędą się 19 maja w Pałacu Młodzieży w Bydgoszczy i zainaugurują szkolenia na kartę rowerową dla dzieci klas przygotowawczych bydgoskich szkół.

KWP w Bydgoszczy / mw

Print Friendly, PDF & Email