Bydgoszcz: Pierwsza Seniorada zakończona

Bydgoszcz: Pierwsza Seniorada zakończona
Fot. Robert Sawicki

18 czerwca, podczas Pikniku Organizacji Pozarządowych oficjalnie zakończono pierwszy bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Kilka tysięcy seniorów wraz z dziećmi i wnukami włączyło się w obchody. Zwieńczeniem Seniorady był koncert najstarszej didżejki w Polsce DJ WIKI.

W sobotę (18 czerwca) na Wyspie Młyńskiej zbiegły się dwie imprezy. Po raz piąty bydgoszczanom i bydgoszczankom zaprezentowały się organizacje pozarządowe z Bydgoszczy. W sumie kilkadziesiąt zrzeszeń, stowarzyszeń i fundacji przygotowało liczne atrakcje. W imprezie wzięła udział zastępczyni prezydenta Iwona Waszkiewicz.

Fot. Robert Sawicki

Podczas wydarzenia odbyło się także oficjalne zakończenie pierwszej bydgoskiej Seniorady. Najstarsza didżejka w Polsce DJ WIKA, pomimo upału, porwała do wspólnego, międzypokoleniowego tańca zebranych na pikniku gości.

Przypomnijmy, że ten wyjątkowy tydzień otworzył barwny korowód ulicami miasta. Przez 7 dni zorganizowano ponad 70 różnego rodzaju wydarzeń – szkoleń, warsztatów, spotkań. – Senioradę wspólnie z miastem tworzyło 25 partnerów, którym dziękujemy za zaangażowanie i wkład. Wydarzenia organizowane w ramach Seniorady odbywały się w 20 lokalizacjach miasta – zaznaczają organizatorzy.

Szacuje się, że z atrakcji Seniorady skorzystało łącznie około 3 tys. osób, z czego ponad trzy czwarte to Seniorzy. Dużą popularnością cieszyły się szkolenia komputerowe oraz badania profilaktyczne.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email