Bydgoszcz: Od niedzieli miastem rządzą seniorzy

Bydgoszcz: Od niedzieli miastem rządzą seniorzy
Fot. UM Bydgoszcz

Przed nami największe święto seniorów, pierwsza Bydgoska Seniorada – czyli tydzień międzypokoleniowy. Już pierwszego dnia szykuje się spora dawka atrakcji – najpierw wspólny kolorowy przemarsz kapeluszowy pod wodzą orkiestry młodzieżowej, następnie Jarmark Świętojański na Wyspie Młyńskiej oraz szereg atrakcji towarzyszących: wspólne budowanie z klocków LEGO, planszowe potyczki rodzinne, zielone warsztaty oraz ciekawostki o mózgu. Widzimy się w niedzielę, 12 czerwca – zaznaczają organizatorzy.

– Chcemy, aby był to tydzień radości dla naszych seniorów i ich rodzin. Po trudnym okresie pandemii pragniemy znów cieszyć się życiem, spotykać się z ludźmi – mówi Maria Gałęska, przewodnicząca Bydgoskiej Rady Seniorów. Impreza ma pomóc seniorom realizować swoje pasje. – Nie zapominamy również o naszych przyjaciołach z Ukrainy. Angażujemy ich w przygotowania do Seniorady, w szczególności Przemarszu Kapeluszowego. Uczymy języka polskiego. Niewielkie gesty sprawią, że nasze wspólne świętowanie nabierze wyjątkowego charakteru – dodaje Gałęska.

Wydarzenie zainauguruje tradycyjny marsz w pięknych kapeluszach 12 czerwca. Na ten wyjątkowy spacer zapraszani są wszyscy chętni – biletem dobry humor. Jeszcze tego samego dnia przygotowano kolejne atrakcje. Dzięki zaangażowaniu wielu środowisk, program jest bogaty i różnorodny.

Niedziela 12 czerwca:

10:30 – Przemarsz Kapeluszowy, Plac Wolności 

Prowadzony będzie przez Orkiestrę Młodzieżową Zespołu Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy. Start na Placu Wolności, przemarsz ulicami: Gdańską, Mostową, przez Stary Rynek, Niedźwiedzia. Meta na Wyspie Młyńskiej.

– konkurs na Królową i Króla przemarszu

– wręczenie seniorom kluczy do bram miasta

10:00-18:00 Jarmark Świętojański, Wyspa Młyńska

Występy  Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Bydgoska, spektakl estradowy „Liliowy Kapelusz” KUTW, zabawa taneczna przy muzyce kapeli podwórkowej Cynamony.

10:00-20:00 Bydgoskie zabytki z klocków LEGO, BCOPW „Gdańska 5” 

Wspólne budowanie makiety miasta ze 100 tys. klocków LEGO

12:00-16:00 Planszowe potyczki rodzinne, MCK, ul. Marcinkowskiego 12

Poznawanie nowych gier planszowych i emocjonujący turniej rodzinny. Zapisy tel. 508 180 843, 513 990 421

14:00 Zielona Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe, ul. Mennica 2

Wspólne warsztaty archeologiczne dla seniorów z wnukami w Muzeum i na terenie Wyspy Młyńskiej, gratka dla małych i dużych odkrywców. Cena 5zł/os. – bilet eventowy – zapisy 885 905 284.

16:30 Wykład popularnonaukowy o działaniu mózgu „Mózg po udarze i nie tylko”, Młyny Rothera

Przewodniczką po neuronach i aksonach będzie Marlena Puchowska, neurologopeda afazjolog i klinicysta. Zapisy: 606 584 063.

Atrakcje na kolejne dni – KLIKNIJ TU.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email