Bydgoszcz: MCK szuka wolontariuszy

Bydgoszcz: MCK szuka wolontariuszy
Fot. Pixabay

Wolontariat jest niesamowitą wartością. Podnosi poczucie własnej wartości, uczy skutecznej komunikacji, współpracy, zarządzania czasem, organizacji pracy. Wolontariat to nauka odpowiedzialności za innych, nauka kreatywności i przedsiębiorczości.

Wolontariusze są kluczowym narzędziem w budowaniu aktywizacji społecznej w danych instytucjach, które dzięki temu mogą otrzymać legitymację społeczną i konkretne wsparcie, na które często nie byłoby ich stać.

Zaangażowanie w wolontariat, zwłaszcza osób młodych, bez wątpienia przyczyni się do podniesienia kompetencji społecznych niezbędnych na rynku pracy. Każdy pracodawca – w Polsce i na świecie – chętniej zatrudni kogoś, kto był wolontariuszem.

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy poszukuje przede wszystkim studentek i studentów chętnych m. in. do zaangażowania się w logistyczną obsługę wydarzeń oraz we wsparcie w biletowaniu. Osoby zainteresowane proszone są o przesyłanie CV na adres: pawel.ciesielski@mck-bydgoszcz.pl. W ramach wolontariatu będzie można m. in.: korzystać nieodpłatnie wraz z osobą towarzyszącą w wydarzeniach Miejskiego Centrum Kultury w Bydgoszczy.

Warto pamiętać, że w Bydgoszczy działa miejska wyszukiwarka wolontariatu. To proste i bezpłatne narzędzie, które ma wspierać rozwój idei bezinteresownego pomagania w mieście. Organizacje pozarządowe i instytucje, które poszukują wolontariuszek i wolontariuszy mogą przedstawić swoją ofertę w wyszukiwarce wolontariatu.

Wyszukiwarka wolontariatu znajduje się na stronie Bydgoskiego Centrum Organizacji Pozarządowych i Wolontariatu: bcopw.pl.

Aby zgłosić ofertę dla wolontariusza wystarczy podać kilka istotnych informacji na temat organizacji – jaki jest obszar jej działania oraz na czym będzie polegał wolontariat. Po przesłaniu zgłoszenia oferta pojawi się w wyszukiwarce, z której korzystają wolontariusze. To proste narzędzie, które usprawnia kontakt pomiędzy bydgoskimi instytucjami, a osobami szukającymi nowych życiowych wyzwań. Usługa jest całkowicie bezpłatna.

Więcej o wyszukiwarce wolontariatu TUTAJ.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email