Bydgoszcz: Bezrobocie w Bydgoszczy najniższe w historii

Bydgoszcz: Bezrobocie w Bydgoszczy najniższe w historii
Fot. Lukas/pexels

Tak niskiego bezrobocia w Bydgoszczy jeszcze nie było! Jak podaje Główny Urząd Statystyczny, stopa bezrobocia w mieście spadła do zaledwie 2,2%.

Kolejny miesiąc i kolejny spadek bezrobocia. W marcu stopa bezrobocia w Bydgoszczy wynosiła 2,3%. Na koniec kwietnia wskaźnik spadł o kolejną 0,1%. Wzrost przeciętnego zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw w skali roku był wyższy niż w poprzednich miesiącach. W urzędzie pracy zarejestrowano więcej niż przed rokiem nowych bezrobotnych (na co wpłynęła m.in. znaczna liczba rejestrujących się cudzoziemców), ale też więcej osób niż w kwietniu ub. roku wykreślono z rejestrów. Dane dotyczące przeciętnej stopy bezrobocia w kraju opublikował Główny Urząd Statystyczny.

Bydgoszcz może pochwalić się nie tylko najniższą stopą bezrobocia w historii, ale także najlepszym wynikiem w całym województwie kujawsko-pomorskim, dla którego stopa bezrobocia wynosi 7,3%. 

W podziale na powiaty również wygrywa powiat bydgoski z wynikiem 3,3%. Wskaźnik bezrobocia u sąsiadów z Torunia wynosi 3,7%. 

Bydgoszcz dobrze wypada także na tle całego kraju, bezrobocie w Bydgoszczy jest niższe niż na przykład w Krakowie (2,7%), Gdańsku (2,7%), Szczecinie (3,2%), Rzeszowie (4,7%), Kielcach (5,2%), Łodzi (5,9%) czy Białymstoku (6,1%). 

Najlepszym wynikiem w kraju, tj. wskaźnikiem poniżej 2%, mogą pochwalić się: Poznań (1,4%), Wrocław (1,7%), Sopot (1,7%), Warszawa (1,8%), Katowice (1,9%) i Tychy (1,9%).

W Bydgoszczy ciągle przybywa nowych miejsc pracy, głównie dzięki rozwojowi firm. Sprzyja temu m. in. rozwój Bydgoskiego Parku Przemysłowo-Technologicznego, w którym cały czas powstają nowe magazyny, biura czy hale. Szereg inwestorów wznosi swoje firmy także poza BPPT. Obecnie w budowie są m.in. centra logistyczne Zalando czy 7R.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email