Bydgoszcz: Bezpłatne badania dla seniorów

Bydgoszcz: Bezpłatne badania dla seniorów
Fot. UM Bydgoszcz / mat. prasowe

Od dziś (19 lipca) bydgoszczanie, którzy ukończyli 60. rok życia, mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń na bezpłatne badania wybrane przez mieszkańców w Bydgoskim Budżecie Obywatelskim. To mały projekt społeczny – ta kategoria projektów powstała w szczególności z myślą o seniorach. Jedna osoba może otrzymać jedno zaproszenie. Liczba skierowań jest ograniczona.

Zaproszenia będą wydawane w poniedziałki, wtorki i środy w godz. 9:00-12:00 w budynku Urzędu Miasta Bydgoszczy przy ul. Jagiellońskiej 61 (Biuro ds. Zdrowia i Polityki Społecznej) – od 19 lipca do wyczerpania całej puli. Odebrać je może każda bydgoszczanka i bydgoszczanin, którzy ukończyli 60 lat.

Będą to skierowania na określenie poziomu witaminy D3 25 (OH), kwasów Omega 3 i zanieczyszczenia organizmu glifosatem. Jedna osoba może odebrać zaproszenie na oznaczenie wszystkich trzech czynników lub też wybrać tylko jeden czy dwa.

Zaproszenia będą imienne – przy odbiorze konieczne jest posiadanie dokumentu tożsamości celem weryfikacji wieku (decyduje rok urodzenia). Liczba zaproszeń jest ograniczona. Skierowania będą ważne do 15 grudnia 2021 r.

Badania będzie można wykonać w dwóch placówkach należących do Laboratorium Medycznego ALAB:

  • w Fordonie przy ul. Szafirowej 14 – od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-11:00;
  • na Szwederowie przy ul. Lenartowicza 33-35 – od poniedziałku do soboty w godz. 7:00-11:00.

Zainteresowani seniorzy mogą zgłaszać się po odbiór zaproszeń.

W razie dodatkowych pytań informacji udzielą pracownicy Biura ds. Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Miasta Bydgoszczy pod numerami telefonów: 52 58 59 444 oraz 52 58 58 265 w godzinach pracy Urzędu.

Do 15 lipca mieszkańcy mogli zgłaszać swoje pomysły do kolejnej edycji Bydgoskiego Budżetu Obywatelskiego.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email