Bydgoszcz: Aura im nie straszna. Rywalizują w zimowym pływaniu

Bydgoszcz: Aura im nie straszna. Rywalizują w zimowym pływaniu
Fot. mat. prasowe

Ponad trzystu zawodników z całej Polski stanie w sobotę (26.11) na starcie czwartej edycji FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival. Rywalizacja toczyć się będzie na pięciu dystansach indywidualnych i w sztafecie.

Pierwsi śmiałkowie na starcie staną już o godz. 8.30. Właśnie wtedy rozpocznie się wyciąg na najkrótszym dystansie 100 m. Potem jeszcze rywalizacja toczyć się będzie na dystansach 250, 450, 750 i 1000 metrów. Odbędzie się też wyścig sztafet 4×100 m. Start i meta znajdują się na Wyspie Młyńskiej.

W stawce uczestników zobaczymy m.in. Krzysztofa Kubiaka, rekordzistę Guinnessa w długości dystansu pokonanego w lodowatej wodzie. W wodzie o temperaturze zaledwie 3,8 stopnia Celsjusza pokonał aż 4705 metrów. Zajęło mu to niespełna półtorej godziny. W Bydgoszczy wystartuje na 1000 m.

Na liście startowej znajduje się obrońca tytułu na tym dystansie, czyli Piotr Konopacki. Do Brdy wskoczy także Bartłomiej Kubkowski, który w tym roku sięgnął w Głogowie po tytuł wicemistrza świata w lodowym pływaniu na dystansie kilometra.

O zwycięstwo powalczy również Monika Jadczak, która ma na koncie tytuł wicemistrzyni Europy AG w aquathlonie (rywalizacja składa się z biegu i pływania) wywalczony w hiszpańskim Bilbao. Jadczak broni także tytułu na 100 oraz 250 metrów.

Od pierwszej edycji sponsorem głównym wydarzenia jest miasto Bydgoszcz. Od 2020 roku Ice Swimming Bydgoszcz Festival jest ambasadorem marki Aktywna Bydgoszcz.

Pakiety startowe będzie można odbierać w CH Focus przy ulicy Jagiellońskiej 39-47 w piątek, 25 listopada w godzinach 14-20. Stoisko zostanie zorganizowane na parterze przy wejściu od strony Bierhalle (od ul. Jagiellońskiej) w sąsiedztwie windy. Na osoby, które zdecydują się przyjść i odebrać pakiet w Focusie, czekają specjalne upominki.

Rywalizacja podczas FOCUS Ice Swimming Bydgoszcz Festival 2022 rozpocznie się o godzinie 8:30. Potrwa do około godziny 15:00.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email