Bydgoszcz: 15 czerwca Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych

Bydgoszcz: 15 czerwca Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych
Fot. UM Bydgoszcz

Już w sobotę 15 czerwca władzę nad Wyspą Młyńską przejmą bydgoskie organizacje pozarządowe oraz seniorzy. To już siódma edycja pikniku społeczników. Gościnna scena wydarzenia przyjmie i powita Przemarsz Kapeluszowy, którym zainaugurowana zostanie Seniorada.

Te wyjątkowe wydarzenia mają na celu promocję działań podejmowanych przez bydgoskie organizacje pozarządowe, integrowanie społeczności lokalnej oraz wymiana doświadczeń i dobrych praktyk tzw. „trzeciego sektora”.

Jak każdego roku, piknik to przede wszystkim okazja dla lokalnych organizacji pozarządowych do zaprezentowania swojej działalności mieszkańcom Bydgoszczy w ramach najróżniejszych atrakcji na stoiskach wystawienniczych oraz występów na scenie.

W programie wydarzenia m.in.: prezentacje NGO’sów, liczne występy muzyczne i artystyczne, animacje dla dzieci oraz dorosłych, atrakcje organizowane przez służby mundurowe oraz strefa gastronomiczna.

Młodzież ramię w ramię z Seniorami!

Tegoroczny Przemarsz Kapeluszowy zapowiada się szczególnie kolorowo i głośno. Poprowadzą go w tym roku połączone siły Zespołu Pieśni i Tańca „Płomienie” z MDK nr 4 oraz Orkiestry Dętej przy Zespole Szkół Mechanicznych nr 1 w Bydgoszczy.

Na posiadaczy najciekawszych nakryć głowy, zarówno seniorów, jak i dzieci, czekają cenne nagrody.

– Seniorów wraz z rodzinami, reprezentacje klubów i organizacji, uniwersytetów trzeciego wieku, zapraszamy w sobotę 15 czerwca, o godzinie 11:30 na Plac Praw Kobiet. Tam posłuchamy muzyki, rozśpiewamy się, udekorujemy kolorowymi balonami i około 12:00 wyruszymy barwnym korowodem na Wyspę Młyńską, na VII Piknik Bydgoskich Organizacji Pozarządowych – zaprasza Dorota Glaza, dyrektorka Biura Aktywności Społecznej UMB.

Seniorada – tydzień międzypokoleniowy

Barwnym Przemarszem Kapeluszowym również 15 czerwca zainaugurowana zostanie III edycja Seniorady – bydgoski tydzień międzypokoleniowy. Sporo atrakcji czeka seniorów i nie tylko. Harmonogram oraz informacje o rezerwacji miejsc na wydarzenia dostępne są na stronie bydgoszczseniorom.pl.

Seniorada to rodzinne święto pokoleń z seniorem w centrum uwagi. W tym roku to już trzecia edycja projektu. W każdej z dotychczasowych Seniorad z zaplanowanych wydarzeń skorzystało blisko 3 tysiące uczestników spotkań, koncertów, szkoleń, warsztatów, a nawet pikników. Wydarzenie jest kontynuowane i angażuje się w jego przygotowania wiele organizacji, instytucji, szkół i środowisk.

– W tym roku czekać nas będzie międzypokoleniowy festyn rodzinny, olimpiada międzypokoleniowa, konkurs kulinarny, warsztaty muzyczne, rękodzieła, zajęcia sportowe, pokazy kinowe, spotkania, profilaktyka zdrowotna a nawet bale międzypokoleniowe – to tylko część przygotowanych atrakcji – wyliczają organizatorzy.

Harmonogram Seniorady – KLIKNIJ TU

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email