Bydgoski Dzień Seniora – będzie śpiewająco. Odbierz wejściówkę na galę

Bydgoski Dzień Seniora – będzie śpiewająco. Odbierz wejściówkę na galę
Fot. mat. prasowe

W czwartek 20 października odbędzie się uroczysta gala z okazji Europejskiego Dnia Seniora. W programie wyróżnienia i nagrody. A w części artystycznej recital piosenki kabaretowej Szymona Jachimka.

Przygotowane zostały bezpłatne wejściówki na to wydarzenie. Odbierać je można od poniedziałku, 17 października, od godz. 9.00, na Gdańskiej 5. Liczba zaproszeń jest ograniczona.

Europejski Dzień Seniora to wyjątkowe święto, które pełnoprawnie obchodzić może już niemal 100 tys. bydgoszczanek i bydgoszczan. To grupa, która rośnie w siłę, ma lokalnej społeczności coraz więcej do zaoferowania, a co za tym idzie także Bydgoszcz oferuje „swoim najstarszym” kolejne atrakcje, programy, udogodnienia.

Bydgoski Dzień Seniora jest okazją do nagradzania osób i organizacji szczególnie zasłużonych w pracy na rzecz osób po sześćdziesiątce. W niełatwym wyborze pomaga Prezydentowi Miasta Bydgoska Rada Seniorów. Do kogo tym razem trafią statuetki i dyplomy z podziękowaniami – okaże się już za tydzień.

Szczególnym akcentem tegorocznej gali będzie międzypokoleniowość. Przewodniczący Bydgoskiej Rady Seniorów oraz Młodzieżowej Rady Miasta postanowili bowiem zacieśnić i skonkretyzować wspólne działania, co przypieczętują podpisaniem listu o współpracy. To ważny i nie tylko symboliczny krok. Podejmowanie skutecznych programów międzypokoleniowych przynosi ogromne korzyści społeczne na wielu płaszczyznach. Takie relacje uwrażliwiają i uczą starości osoby młodsze, dla osób starszych są motywującym wyzwaniem.

Po części oficjalnej, przyjdzie czas na część artystyczną. Z recitalem piosenki kabaretowej „Z dala od tonacji” wystąpi Szymon Jachimek. Śmiech to zdrowie! A w tak świetnym towarzystwie, czwartkowe spotkanie stanie się kuracją wręcz doskonałą. Na zakończenie słodka niespodzianka i rozmowy o życiu we foyer Teatru Kameralnego.

Dla chętnych seniorów organizatorzy przygotowali darmowe zaproszenia. Będą wydawane od poniedziałku, 17 października, od godziny 9.00, w BCOPW przy ul. Gdańskiej 5 (parter, pomieszczenie kawiarenki obywatelskiej). Jedna osoba odebrać może nie więcej niż dwa zaproszenia. Liczba miejsc jest ograniczona.

Jeśli jesteś bydgoskim seniorem i nie możesz wziąć udziału w uroczystości, ale chciałbyś zrobić coś dla siebie – sprawdź propozycje Osiedlowych Centrów Seniora. W ofercie są spotkania, warsztaty, zajęcia grupowe i doradztwo indywidualne. Cztery Centra działają przy ulicach: Garbary, Jarużyńskiej, Karpackiej i Połczyńskiej. Pełna informacja dostępna TUTAJ. Zajęcia są bezpłatne.

UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email