Bydgoski biznes dla małych pacjentów

Bydgoski biznes dla małych pacjentów
Fot. Pixabay

Bydgoska Agencja Rozwoju Regionalnego, wspólnie z lokalnym biznesem, już po raz siódmy organizuje akcję dobroczynną „Świąteczne uśmiechy”. Akcja potrwa do 19 grudnia br., Miasto zaprasza przedsiębiorców do włączania się w pomoc dla podopiecznych przyszpitalnych świetlic.

Święta Bożego Narodzenia to zwykle moment, w którym staramy się odnaleźć odrobinę pozytywnych emocji, uśmiechu i odpoczynku od codziennych spraw. Przedświąteczny czas to także wspaniała okazja, by podzielić się dobrocią i sprawić radość innym, choćby najdrobniejszym gestem.

– Wierzymy, że uśmiechy mają wielką moc, dlatego jak co roku pragniemy je wywołać na twarzach małych pacjentów, mobilizując siły wspólnie z bydgoskim sektorem biznesu. Zachęcamy przedsiębiorstwa z Bydgoszczy i regionu do włączenia się w akcję dobroczynną „Świąteczne uśmiechy”, organizowaną po raz siódmy przez Bydgoską Agencję Rozwoju Regionalnego (BARR) – zaznacza UM Bydgoszcz.

Idea akcji

– Akcję realizujemy we współpracy z lokalnymi przedsiębiorstwami na rzecz podopiecznych świetlic prowadzonych przez Zespół Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej w Bydgoszczy w Wojewódzkim Szpitalu Dziecięcym im. J. Brudzińskiego oraz na oddziałach innych bydgoskich szpitali. Zachęcamy do przekazania na ten cel podarunków, które mogłyby doposażyć świetlice na oddziałach szpitali, a także ułatwić i uatrakcyjnić chorym dzieciom codzienne zajęcia wychowawczo-dydaktyczne i terapeutyczne. „Świąteczne uśmiechy” zainicjowaliśmy już kilka lat temu i co roku dzięki ofiarności bydgoskich firm, ich pracowników, a także osób prywatnych, udaje się zebrać wiele produktów, z których korzystają podopieczni szpitalnych świetlic. Akcję tę doceniają także same przedsiębiorstwa, znajdując w niej okazję do zaangażowania się nawet niewielkich organizacji i ukazania szlachetnej strony bydgoskiego biznesu – mówi Edyta Wiwatowska, prezes BARR.

Jak się włączyć?

Tegoroczna akcja „Świąteczne uśmiechy” potrwa do 19 grudnia. Osoby i przedsiębiorstwa chcące włączyć się w to przedsięwzięcie proszone są o kontakt z pracownikami BARR w celu odnotowania zgłoszenia się do akcji i przekazania szczegółów związanych z dostarczeniem upominków:

Joanna Sznajder – tel. +48 885 550 256, e-mail: joanna.sznajder@barr.pl

Katarzyna Tomaszewska-Dobosz – tel. +48 885 508 950, e-mail: katarzyna.tomaszewska@barr.pl

Paczki z podarunkami będą przyjmowane w siedzibie Zespołu Szkół nr 33 dla Dzieci i Młodzieży Przewlekle Chorej przy ul. Marii Skłodowskiej-Curie 4 w Bydgoszczy. Ich przekazanie będzie mogło nastąpić osobiście lub za pośrednictwem kuriera/poczty.

Co można przekazać?

Aktualnie w placówce potrzebne są przede wszystkim:

  • artykuły papiernicze i dekoracyjne do zajęć plastycznych i kreatywnych, w tym szczególnie: kolorowy papier A4 i A3, bloki techniczne, kolorowanki, kleje w sztyfcie, kleje magic w tubkach, kleje do decoupage, wycinarki/dziurkacze z różnymi wzorami, wykrojniki do maszynki typu big shot, materiały kreatywne (np. naklejki, guziki, naklejane perełki, kwiaty, napisy do kartek okolicznościowych, ozdoby pasmanteryjne itp.),
  • dekoracje z motywami dziecięcymi i świątecznymi (np. naklejki na drzwi – postacie z bajek, ozdoby i lampki świąteczne, zegary ścienne),
  • stoliki na łóżka,
  • laminatory,
  • łatwe do dezynfekcji gry dydaktyczne i familijne oraz gry typu Smart Games,
  • koraliki do zaprasowania wraz z podkładkami (np. Pyssla – duże i małe),
  • książki i zabawki (które wykorzystane zostaną np. jako nagrody w konkursach organizowanych dla dzieci w ciągu roku),
  • pomoce dydaktyczne.

Z uwagi na restrykcje sanitarne obowiązujące w szpitalu, przekazane przedmioty powinny być nowe i nieużywane. Każda forma wsparcia ułatwi placówce funkcjonowanie oraz wywoła dziecięce uśmiechy, umilając małym pacjentom chwile spędzone w szpitalu.

oprac, red. / UM Bydgoszcz
Print Friendly, PDF & Email