Burze z gradem i silny wiatr! RCB ostrzega

Burze z gradem i silny wiatr! RCB ostrzega
Fot. Pixabay

Uwaga! Dziś (13.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – alert RCB o takiej treści wysłano do odbiorców na terenie 12 województw.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozuje wystąpienie silnego wiatru i burz w większości Polski. W związku z tym Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało Alert o treści:

„Uwaga! Dziś (13.06) burze z gradem i silny wiatr. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr”.

SMS z ostrzeżeniem został wysłany do odbiorców na terenie 12 województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, lubelskiego, podkarpackiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, mazowieckiego, śląskiego, łódzkiego, pomorskiego (powiaty: kwidzyński, sztumski, malborski i nowodworski), kujawsko-pomorskiego (powiaty: aleksandrowski, brodnicki, golubsko-dobrzyński, grudziądzki, inowrocławski, lipnowski, mogileński, radziejowski, rypiński, Toruń, toruński, wąbrzeski, Włocławek, włocławski), wielkopolskiego (powiaty: jarociński, kaliski, Kalisz, kępiński, kolski, Konin, koniński, krotoszyński, ostrowski, ostrzeszowski, pleszewski, słupecki, turecki, wrzesiński).

Prognozowanym burzom, miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h, lokalnie nawet do 100 km/h. Miejscami możliwy grad.

Fot. mat. prasowe / RCB
RCB
Print Friendly, PDF & Email