Budżet Obywatelski – Zaproszenie do głosowania!

Budżet Obywatelski – Zaproszenie do głosowania!
Mat. nadesłane

XI edycja Budżetu Obywatelskiego wchodzi w decydującą fazę – przed Państwem głosowanie. Głosy na wybrane projekty można oddawać od 8 sierpnia do 5 września.

Dzięki budżetowi obywatelskiemu mieszkańcy decydują, na co idą pieniądze z budżetu miasta. Do wydania jest duża kwota, bo prawie 4 mln zł. Za te pieniądze można wykonać naprawdę wiele ciekawych i potrzebnych rzeczy, które zgłosili elblążanie. Warto się zaangażować i zdecydować, co powinno zostać zrealizowane.

Głosowanie, zarówno w formie tradycyjnej, jak i elektronicznej, potrwa od 8 sierpnia do 5 września 2022 roku.

– Głosy na wybrane projekty w poszczególnych okręgach i w inicjatywie ogólnomiejskiej, może oddać każdy mieszkaniec Elbląga. Serdecznie zachęcam do udziału w głosowaniu – zachęca Prezydent Witold Wróblewski.

Elektroniczne głosowanie dostępne jest na stronie  www.budzetobywatelski.elblag.eu.

Głosy można oddawać klikając baner usytuowany po prawej stronie lub tradycyjnie poprzez ankiety, które dystrybuowane są na terenie miasta. Papierowe karty do głosowania dostępne są w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25). Jak co roku przygotowano dla Państwa także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania.

Są one dostępne na stronie www.budzetobywatelski.elblag.eu w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1) oraz w Punkcie Informacyjnym w Ratuszu Staromiejskim (ul. Stary Rynek 25).

Jak głosować na projekty w Budżecie Obywatelskim?

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską. Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz datę urodzenia. W przypadku osób niepełnoletnich należy wypełnić oświadczenie o wyrażeniu zgody przez przedstawiciela ustawowego osoby niepełnoletniej na udział w głosowaniu na projekt w ramach Budżetu Obywatelskiego oraz o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych.

Dane, które mieszkańcy przekazują w kartach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Print Friendly, PDF & Email