Budżet Obywatelski – czas na głosowanie

Budżet Obywatelski – czas na głosowanie
Fot. Adminstrator

To już VIII edycja Budżetu Obywatelskiego. Zachęcamy mieszkańców do udziału w głosowaniu. Zdecydujmy, które zadania powinny zostać zrealizowane w przyszłym roku. Głosowanie startuje od poniedziałku 23 września i potrwa do 20 października br.

Głosy będzie można oddawać elektronicznie – TUTAJ lub tradycyjnie poprzez ankiety, które już od przyszłego tygodnia dystrybuowane będą na terenie miasta.

Papierowe karty do głosowania dostępne będą w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1), w Informacji Turystycznej (Ratusz Staromiejski), Referacie Obsługi Kierowców (Pl. Dworcowy), Departamencie Świadczeń Rodzinnych (ul. Jaśminowa), Zarządzie Budynków Komunalnych (ul. Ratuszowa), na basenie CRW „Dolinka” oraz w ESWIP i Centrum Organizacji Pozarządowych (ul. Związku Jaszczurczego). Jak co roku przygotowaliśmy dla Państwa także karty w formie gotowych dokumentów do pobrania i wydrukowania. Są one dostępne na ww. stronie w zakładce Dokumenty do pobrania.

Wypełnione karty w formie papierowej należy składać wyłącznie w Biurze Podawczym Urzędu Miejskiego w Elblągu (ul. Łączności 1).

Głosować można tylko jeden raz, zaznaczając maksymalnie pięć zadań z okręgu, do którego się należy oraz jedną inicjatywę ogólnomiejską.

Głosując należy podać swoje imię i nazwisko, adres zamieszkania oraz swoją datę urodzin. W przypadku osób niepełnoletnich także dane opiekuna prawnego.

Dane, które mieszkańcy przekazują w ankietach papierowych i w formie elektronicznej są wykorzystywane wyłącznie do weryfikacji głosów i nie są udostępniane żadnym firmom lub instytucjom.

Przed głosowaniem na zadania w poszczególnych okręgach warto sprawdzić do jakiego okręgu głosujący/głosująca należy. Podział miasta na okręgi wyborcze dostępny jest TUTAJ. Głosy oddane na zadania z innego okręgu będą nieważne.

Jednym z projektów, który bierze udział w tegorocznej edycji budżetu obywatelskiego, jest ten, napisany przez Dominikę Lewicką – Klucznik.

Więcej szczegółów w materiale: Test praktycznego życia.

Zachęcamy do oddawania głosów.

Print Friendly, PDF & Email