Braniewo: Najpiękniej oświetlone miasto w województwie

Braniewo: Najpiękniej oświetlone miasto w województwie
Fot. Agata Widzicka / Polska Press

Zakończył się regionalny etap plebiscytu Świeć się z Energą, w którym internauci oddali łącznie prawie 508 tys. głosów i wybrali 16 najpiękniej świątecznie oświetlonych miast w całej Polsce. W województwie warmińsko-mazurskim zwyciężyło Braniewo, które zdobyło prawie 14 tys. głosów.

W pierwszym etapie, który zakończył się 11 stycznia, rywalizowało aż 266 miejscowości. Runda regionalna wzbudziła rekordowe zainteresowanie wśród internautów, którzy oddali prawie 508 tys. głosów. Każde z mistrzowskich miast zdobyło zestaw 18 urządzeń AGD o wartości 10 tys. zł: lampę wirusobójczą UV-C z oferty spółki Energa Oświetlenie, 3 lodówki, 3 pralki, kuchenkę elektryczną, 2 mikrofalówki, 3 odkurzacze, 3 sokowirówki i 2 miksery. 16 mistrzów województw wywalczyło też prawo reprezentowania swojego regionu w ogólnopolskim finale plebiscytu miast Świeć się z Energą.

Pewne zwycięstwo w województwie warmińsko-mazurskim zanotowało Braniewo, które zdobyło prawie 14 tys. głosów.

– Cieszę się, że internauci docenili nasze świąteczne iluminacje, co pozwoliło zwyciężyć nam w Warmińsko-Mazurskiem i awansować do wielkiego finału Świeć się z Energą. Z pewnością główna w tym zasługa mieszkańców Braniewa, którzy nie po raz pierwszy pokazali olbrzymie zaangażowanie i determinację by osiągnąć wspólny cel. Dzięki nim do naszego miasta trafi konkretna pomoc w postaci sprzętu AGD i lampy UV-C. Mam nadzieję, że Braniewo, pierwsza stolica Warmii, nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa i powalczy o dobry rezultat w wielkim finale rywalizacji o tytuł Świetlnej stolicy Polski – skomentował Tomasz Sielicki, burmistrz Braniewa

Runda finałowa rozpocznie się 14 stycznia i potrwa do 25 stycznia. Zwycięzca plebiscytu zdobędzie instalację fotowoltaiczną o wartości 25 tys. zł., która zostanie dobrana przez ekspertów spółki Energa Obrót i zainstalowana na wskazanej instytucji pomocowej. Laureat 1. miejsca otrzyma też pulę sprzętu AGD powiększoną o 3 zmywarki, 3 pralko-suszarki i 4 lodówki. Wszystkie urządzenia, warte łącznie 50 000 zł, zostaną przekazany najbardziej potrzebującym mieszkańcom wybranym przez instytucję ds. pomocy społecznej ze zwycięskiego miasta. Głosować można codziennie od 14 do 25 stycznia, wchodząc na strony plebiscytowe poprzez adres SwiecSie.pl.

Oprac. red


Print Friendly, PDF & Email