„Boże mój!” na scenie przy stoliku

„Boże mój!” na scenie przy stoliku
Fot. nadesłane

„Wierzę, że teatr spełnia też funkcję terapeutyczną. Nawet jeśli czasem ma polegać tylko na tym, że widz przez półtorej godziny się śmieje, a my jako społeczeństwo tak rzadko się śmiejemy” (Maria Seweryn).

Czy tak będzie 11 grudnia 2023 r. w Teatrze im. Aleksandra Sewruka w Elblągu? Przekonają się o tym ci, którzy skorzystają z zaproszenia do udziału w ostatniej w tym roku „Scenie przy stoliku”, a zapraszają Teatr im. Aleksandra Sewruka w Elblągu i Elbląskie Towarzystwo Kulturalne.

Tekst Anat Gov usłyszycie Państwo w interpretacji Marty Masłowskiej i Marcina Tomasika. „Boże mój!”,  to komedia mówiąca w sposób prosty o poważnych sprawach, trzymając w napięciu i wprawiając zarazem w dobry nastrój. Ciekawe, dowcipne dialogi, zaskakujące zwroty akcji, oryginalne pomysły.

Autorka przekonuje widza do niemożliwego, zapraszając na sesję terapeutyczną z niezwykłym pacjentem, który oczekuje uzdrowienia w ciągu 60 minut, jakie zostały do końca świata… a przedstawia się jako Bóg. Pogrążony w depresji, nie ma już siły dłużej czuwać nad światem, który stworzył. Co doprowadziło Go do takiego stanu na przestrzeni dziejów? Jak wygląda stworzenie świata i człowieka z perspektywy smutnego, załamanego Boga i czym dla Niego jest historia Hioba? Czy psychoterapeutce Elli, samotnej matce nastoletniego autystycznego chłopca, uda się mu pomóc? O tym przekonacie się przychodząc do elbląskiego teatru.

Tekst przetłumaczyła Agnieszka Olek, prawa do sztuki: ADiT

Scena przy stoliku zaprasza Państwa 11 grudnia 2023 r. (poniedziałek)  godz. 18.00 – Duża Scena Teatru im. Aleksandra Sewruka W Elblągu.

Bilety w kasie teatru. Cena 10 zł.

ETK Elbląg
Fot. nadesłane
Print Friendly, PDF & Email